СОДРЖИНА

Како што се развива приказната, запознаваме три верверички Алвин, Симон и Теодор, кои гледаат како нивниот дом е рапарчен од компанија за Божиќни елки.
Како што се развива приказната, запознаваме три верверички Алвин, Симон и Теодор, кои гледаат како нивниот дом е рапарчен од компанија за Божиќни елки. Додека момчињата се сè уште внатре, дрвото е испорачано во холот на престижната компанија Џет Рекордс, чиј директор е опасниот извршен продуцент Иан Хок (Дејвид Крос), во центарот на Лос Анџелес. Иан е поранешен цимер со Дејв Севил (Џејсон Ли), независен музичар и текстописец кој не се откажал од надежта да направи успешна кариера со неговата ексцентрична музика. Кога Дејв оди во Џет Рекордс да му презентира нова песна на Иан, тој е исфрлен од канцеларијата. Земајќи кошница со крофни како утеха, тој талка покрај Божиќната елка која е поставена во холот. Верверичките, намирисувајќи ги вкусните крофни, скокаат во кошницата без да знае Дејв, кој несакајќи ги носи назад во неговиот стан, каде вервериците тајно и удобно се сместуваат. Пред да можете да изговорите „Алвин!!!“, животнчињата трчаат на сите страни претворајќи го новиот дом во катастрофа. Навиките за растурање вклучуваат чување на вафли под тепихот (за во зима, објаснуваат тие), и оставајќи мистериозни црни, заоблени предмети на секаде (Симон објаснува дека тоа се ... суви грозја). Шокиран од тоа што е направено во неговиот стан, Дејв уште повеќе се вчудоневидува кога открива дека не само што овие глодари можат да зборуваат, тие можат и да пеат.

Слики

Алвин и верверичкитеАлвин и верверичкитеАлвин и верверичкитеАлвин и верверичкитеАлвин и верверичкитеАлвин и верверичкитеАлвин и верверичкитеАлвин и верверичкитеАлвин и верверичкитеNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew Regency

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Барби: Чаролија делфина (2017)

  денес
  image
  У овој забавној подводној авантури, Барби и њене сестре посеќују Кена на његовом летњем стажирању где ради на истраживању коралног гребена и делфина. Док рони и...
 • Панталони на сопствен погон (2002)

  денес
  image
  Неверојатната способност на 11-годишник да испушта гасови прво го прославува, а потоа го става во животна опасност.
 • Мичелови против машина (2021)

  денес
  image
  An animated action-comedy about an ordinary family who find themselves in the middle of their biggest family challenge yet...saving the world from the robot...
 • Мадагаскар (2005)

  денес
  image
  Када се четири размажене животиње из њујоршког Централ парка случајно наѓу као бродоломци на егзотичном острву Мадагаскар, откривају да је свет заиста џунгла
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.