рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 8/10
(7 гласови)

Содржина

Една мала мравка-работник по име З сонува да го освои срцето на прекрасната принцеза Бала, па го убедува својот пријател мравка-војник да го замени местото со него. Некогаш најбезначајниот од работниците, З може да испадне дека е најголемиот мал херој од сите нив!

Улоги
Сцеарист: ,
Продуцент: Penney Finkelman Cox, Bradford Lewis
времетраење: 83 мин

Слики

МравкиМравкиМравкиМравкиМравки

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Растури ги Ралф (2012)

  image
  „Растури ги Ралф“ е лик од видеоигра кој сака да биде обожаван како совршениот добар тип од неговата игра, „Поправи го Феликс“. Ралф се вовлекува во една модерна...
 • Малиот директор:Семеен бизнис (2021)

  image
  Браќата Темплтон се пораснати и повеќе не се толку блиски. Но, ново бебе директор со нова технологија има начин како да ги спои повторно и како да го развие...
 • Крудс 2: Нова ера (2020)

  image
  Семејството Крудс преживеа ѕверови и природни катастрофи, но сега мора да се соочи со нивниот најголем предизвик досега: уште едно семејство! Во потрага по нов...
 • Астерикс и 12 задачи (1976)

  image
  Римски цар Јулије Цезар изазива групу несаломивих Гала да заврше дванаест немогуќих подвига.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.