рејтинг: 4.8/10
Оценка на корисникот: 9.1/10
(7 гласови)

Содржина

Аинбо е епско патување на младата хероина и нејзините духовни водичи - Дило, слатко и смешно армадило и Вака, голем и забавен тапир. Сите заедно одат на патување да го спасат нивниот дом во величествената амазонска прашума.

Слики

Аинбо: Духот на АмазонАинбо: Духот на АмазонАинбо: Духот на АмазонАинбо: Духот на АмазонАинбо: Духот на АмазонАинбо: Духот на АмазонАинбо: Духот на АмазонАинбо: Духот на АмазонАинбо: Духот на АмазонАинбо: Духот на АмазонАинбо: Духот на АмазонАинбо: Духот на АмазонАинбо: Духот на АмазонАинбо: Духот на АмазонАинбо: Духот на Амазон

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Царевата нова финта (2000)

  image
  Неверојатна смеа следи кога себичниот император Кузко е претворен во лама од неговата подла советничка и нејзиниот платеник. Сега, владетелот кој некогаш имал сѐ...
 • Мачорот во чизми (2011)

  image
  Одамна пред да ги запознае Шрек и магарето, симпатичниот, но итар Мачор во чизми мора да го исчисти своето име од сите обвиненија што го направија баран бегалец....
 • Хоп - Ускршњи Зека (2011)

  image
  „Хоп“ је прича о Фреду, незапосленом ленштини који случајно повреди Ускршњег зеку и мора да брине о њему док се не опорави. Док Фред покушава да изаѓе на крај с...
 • Мравки (1998)

  image
  Една мала мравка-работник по име З сонува да го освои срцето на прекрасната принцеза Бала, па го убедува својот пријател мравка-војник да го замени местото со...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.