poster

Аинбо: Духот на Амазон

AINBO: Spirit of the Amazon (2021)

Режисер: Richard Claus, Jose Zelada

Каде да се погледне
Во кината од 16.9.21
Cineplexx
рејтинг: 6.7/10

СОДРЖИНА

Аинбо е епско патување на младата хероина и нејзините духовни водичи - Дило, слатко и смешно армадило и Вака, голем и забавен тапир. Сите заедно одат на патување да го спасат нивниот дом во величествената амазонска прашума.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Притаено зло: Проклетство (2012)

  недела
  image
  Специјални агент, Леон С. Кенеди, одбија да послуша нареѓење својих надреѓених и покушава да уништи биолошко оружје, које се употребљава у зараќеној Европи.
 • Тајне авантуре куќних љубимаца (2016)

  понеделник
  image
  Иллуминатион Ентертаинмент и Универсал Пицтурес доносе анимирани филм Тајни живот љубимаца, комедију о животу љубимаца који се догаѓа након што њихови власници...
 • Снежана и седам патуљака (2019)

  денес
  image
  Овога пута чаролија се не скрива у јабуци него у магичној црвеној ципелици помоќу које ќе се принцеза ослободити клетве која ју је претворила у патуљка! Велика...
 • Томас и пријатељи: Велики Свет! Велике Пустоловине! (2018)

  денес
  image
  Томас одлази са острва Содор како би испунио свој сан да пропутује свет. Овај херојски подухват води Томаса кроз пустиње, прашуме и опасне планине. Он путује на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.