Dino Andrade

actor

Роденден: 1963

Актерот:

 1. ...
  Sakakibara
 2. ...
  Herberto
 3. ...
  Dillo

Глас:

 1. ...
  Manuel Hogfish
 2. ...
  Tin Woodman / Gak
 3. ...
  Male Elf
 4. ...
  Herberto / Singing Fish
 5. ...
  Willy
 6. ...
  Charlie / Pollux
 7. ...
  Scurvy Pete
 8. ...
  Julian
 9. ...
  Hector
 10. ...
  Xtract Drone Operator

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.