СОДРЖИНА

Дури и за 12-годишник, Д. Џ. Волтерс има огромна фантазија. Тој е убеден дека неговиот сосед Хорас Неберкракер, кој ги тероризира децата од целото соседство, е одговорен за таинственото исчезнување на г-ѓа Неберкракер. Секоја играчка што ќе го допре имотот на Неберкракер веднаш исчезнува, проголтана од куќата во која живее Хорас. Д. Џ. го видел тоа со сопствени очи! Но, никој не му верува, па дури ни најдобриот пријател Чаудер. Тоа што никој не го знае е дека Д. Џ. не си измислува работи. Сѐ што видел е апсолутно вистинито и ќе стане многу полошо.

Слики

Куќа на чудовиштаКуќа на чудовиштаКуќа на чудовиштаКуќа на чудовиштаКуќа на чудовиштаКуќа на чудовиштаКуќа на чудовиштаКуќа на чудовиштаКуќа на чудовиштаКуќа на чудовиштаКуќа на чудовиштаКуќа на чудовиштаКуќа на чудовиштаКуќа на чудовишта

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Снежана и седам патуљака (2019)

  денес
  image
  Овога пута чаролија се не скрива у јабуци него у магичној црвеној ципелици помоќу које ќе се принцеза ослободити клетве која ју је претворила у патуљка! Велика...
 • Шпиони меѓу животните (2019)

  денес
  image
  Мачорот Владимир и Стаорецот Хектор, двајца необични тајни агенти спротивставени на секој начин, се обидуваат да откријат таен материјал украден од непознати...
 • Мртвата невеста (2005)

  денес
  image
  Тим Буртон ни претставува една морничава легенда што е заснована на руска народна приказна од 19 век, во која еден млад маж по грешка се жени за труп додека се...
 • Напред (2020)

  денес
  image
  Двајца браќа виленици, Ијан и Барли, се впуштаат во волшебна мисија да поминат уште еден ден со починатиот татко. Како секоја добра авантура, нивното патешествие...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.