poster

Тајниот живот на мачките

Cats and Peachtopia (2018)

Режисер: Gary Wang
CineStar TV2 | 3.10.21 | 17:50

рејтинг: 4.9/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Том е дебела и мрзелива мачка која често седи замислена на прозорецот. Живее со синот Тино во удобен стан во градот каде што е и роден и во чија удобност ужива. Поради трауми од минатото, се плаши од надворешниот свет и не сака да излегува надвор од станот. Од друга страна пак, неговиот син, Тино, иако никогаш не излегол од станот, надворешниот свет неодоливо го привлекува. Конечно, еден ден тие ќе мораат да го напуштат станот и тогаш почнува неверојатната авантура.

Улоги
Продуцент: Mayank Jhalani, Zhou Yu, Ye Yuan
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 87 мин

Слики

Тајниот живот на мачкитеТајниот живот на мачкитеТајниот живот на мачкитеТајниот живот на мачкитеТајниот живот на мачкитеТајниот живот на мачките

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Барби чаролија дуге (2007)

  денес
  image
  Када и други пут спаси Фаирyтопију, Елини мало удара успех у главу. Азура је посети на Чаробној ливади, и позове њу у кристалну палату да би је успособила за...
 • Облачно со врнежи од ќофтиња 2 (2013)

  денес
  image
  Флинт мислеше дека го спасил светот кога го уништи својот најзлогласен изум, машината што ја претвора водата во храна, предизвикувајќи врнежи од чизбургери и...
 • Рио 2 (2014)

  денес
  image
  Во „Рио 2, Блу, Џул и нивното семејство живеат совршен живот во градот. Кога Џул одлучува дека нивните три деца треба да научат да живеат како вистински птици,...
 • Шрек (2001)

  денес
  image
  Еднаш одамна, во едно далечно мочуриште, си живеел еден огар по име Шрек чиј безгрижен осаменички живот е нарушен од инвазија на здодевни ликови од басните. Во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.