СОДРЖИНА

Том е дебела и мрзелива мачка која често седи замислена на прозорецот. Живее со синот Тино во удобен стан во градот каде што е и роден и во чија удобност ужива. Поради трауми од минатото, се плаши од надворешниот свет и не сака да излегува надвор од станот. Од друга страна пак, неговиот син, Тино, иако никогаш не излегол од станот, надворешниот свет неодоливо го привлекува. Конечно, еден ден тие ќе мораат да го напуштат станот и тогаш почнува неверојатната авантура.

Сцеарист:
Продуцент: Mayank Jhalani, Zhou Yu, Ye Yuan
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 87 мин

Слики

Тајниот живот на мачкитеТајниот живот на мачкитеТајниот живот на мачкитеТајниот живот на мачкитеТајниот живот на мачкитеТајниот живот на мачките

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Земља далеке прошлости 8: Велико смрзавање (2001)

  image
  Мало Стопало и његови пријатељи певају нове песме док покушавају да преброде меќаву. Анимирано.
 • One Man and His Cow (2016)

  image
  It's a fact. Fatah, a sympathetic Algerian farmer, even more than his wife, he only has eyes for his prized heifer Jacqueline, dreaming to see her victorious at...
 • Мисија Катманду: Авантура Нели и Сајмона (2017)

  image
  Прича је смештена у 1956. годину, а у центру збивања се налазе Нели Малоје, приватна детективка и научник - истраживач Сајмон Пикард, које спаја судбина и одводи...
 • Wеек Енд (1967)

  image
  Роланд Дуранд и његова жена Цоринне упуте се на викенд на село. Обоје размишљају о прељубу док путују према обали, но запну у прометној гужви. Пар на свом путу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.