poster

Фабрика за соништа

Drømmebyggerne (2020)

Режисер: Kim Hagen Jensen, Tonni Zinck

Каде да се погледне
Во кината од 11.11.21
Cineplexx
рејтинг: 6.1/10

СОДРЖИНА

Мина, млада девојка, ја злоупотребува својата нова моќ за контролирање на соништата на други луѓе за да ја научи својата сестра на една лекција.

Слики

Фабрика за соништаФабрика за соништаФабрика за соништаФабрика за соништаФабрика за соништаФабрика за соништаФабрика за соништаФабрика за соништа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Украдена принцеза (2018)

  среда
  image
  Величанствена прича која се догаѓа у време храбрих витезова, прекрасних принцеза и чаробњака, која ќе нам показати да је љубав јача од било које магије. Руслан,...
 • Данскиот музеј (2010)

  среда
  image
  На бандата на Олсен доверена и’ е задача за премиерот. Имено, тие мораат да го украдат оригиналното перо на Ханс Кристијан Андерсен од данскиот Експорт музеј. Но,...
 • Хотел Трансилванија (2012)

  среда
  image
  Добре дојдовте во „Хотел Трансилванија, раскошното одморалиште на Дракула каде што чудовиштата и нивните семејства можат спокојно да се одморат и да бидат...
 • Аладин (1992)

  среда
  image
  Во еден маѓепсан град, момчето по име Аладин се обидува да ја спаси принцезата Јасмин од злобниот волшебник Џафар. Животот на Аладин се менува кога ја трие...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.