рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 10/10
(9 гласови)

Содржина

Ближио се крај света и постојала је опасност да поплаве униште сва биќа на планети. У Ноину арку редом су се укрцале све врсте животиња, од највеќе до најмање. Ноина арка плута отвореним морем. Након недеља нема земље на видику, залихе хране су при крају а крхки мир измеѓу месоједа и биљоједа могао би се наруши сваке секунде. Након низа несретних догаѓаја Финнy се буди у необичној колонији испуњеној чудним створењима која живе у хармонији - под претњом претеќег вулкана! У трци с временом, плимом и застрашујуќим земљотресима, он мора да спаси своје пријатеље, породицу и целу колонију од потпуног уништења.

Сцеарист: ,
Продуцент: Emely Christians, Moe Honan
времетраење: 85 мин

Слики

Упс 2! Авантура се настављаУпс 2! Авантура се настављаУпс 2! Авантура се настављаУпс 2! Авантура се настављаУпс 2! Авантура се наставља

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Пчеличката Маја: Медени игри (2018)

  image
  Пчеличката Маја, со која израснаа многу генерации, сега во нова возбудлива авантура за целото семјство! Пчеличката Маја се појави пред повеќе од сто години и...
 • Жолтата птица (2014)

  image
  Жолтата птица е малечка ситна птица сираче која никогаш не го напуштила гнездото, нема семејство, а очајнички го посакува. На крај завршува како водач на јато кое...
 • Животните заедно (2010)

  image
  Кога пресушува африканската савана и водата станува скапоцен ресурс, еден храбар меркат и еден опуштен лав се подготвуваат за пат за да избегнат смрт поради жед....
 • Храбри петао (2015)

  image
  Кад плашљиви пјетлиќ Тото дозна да ќе зли фармер продати његов дом, он успије сакупити храбрости како би се преобразио у храброг пијетла и прихватио борбу против...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.