рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 9.6/10
(16 гласови)

Содржина

Забавната гуска Пенг мора да се грижи за две пајчиња кога тие се одделуваат од јатото. Тројцата одат на патување за да се вратат кај своите групи пред зимата, а ги брка една гладна мачка.
Пенг е млада гуска, која повеќе би сакала да не прави ништо отколку да вежба за претстојната преселба. Пенг мисли дека е подобар од сите други и го минува своето време пробувајќи луди потези на уште полуди брзини. Во еден таков обид, Пенг лета преблиску до земјата, удира во едно јато со пајчиња и ги разделува братот и сестрата Чао и Чи од другите. Поради оваа неочекувана средба, Пенг ќе тргне на патување што ќе му го скрши крилото, а за малку ќе му го скрши и срцето, кога почнува да ја разбира безусловната љубов кон двете пајчиња, кои исто така почнуваат да го сметаат за најдобриот татко што го имале.

Слики

Гускини авантуриГускини авантуриГускини авантуриГускини авантуриГускини авантуриГускини авантуриГускини авантуриГускини авантуриГускини авантуриГускини авантури

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Ние, мечките: Филм (2020)

  image
  Кога Гриз, Панда и Белата мечка го привлекуваат вниманието на Одделот за контрола на дивите животни, нивните животи ќе се превртат наопаку. Мечките немаат друг...
 • Мечокот од север: Кралска авантура (2019)

  image
  Антички кинески артефакт е украден од лош археолог по име Декстер. Со помош од неговите пријатели, Норм мора да го помине цел свет за да го пронајде и да го врати...
 • Храбри петао (2015)

  image
  Кад плашљиви пјетлиќ Тото дозна да ќе зли фармер продати његов дом, он успије сакупити храбрости како би се преобразио у храброг пијетла и прихватио борбу против...
 • Робинзон Крусо (2016)

  image
  Вистинитата приказна за бродоломецот со несовладлив дух оживува на филмското платно. Неговиот ненадминат папагал Вторник ни ја раскажува вистинската приказна за...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.