рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 9.49/10
(39 гласови)

СОДРЖИНА

Лавот Алекс, зебрата Марти, жирафата Мелман и нилскиот коњ Глорија сè уште се борат за да се вратат дома во својот сакан Њујорк. Нивното патување ги носи низ Европа, каде што наоѓаат совршено засолниште во еден патувачки циркус.
Лавот Алекс, зебрата Марти, нилскиот коњ Глорија и жирафата Мелман сè уште се борат за да се вратат дома во својот сакан Њујорк и, секако, Кинг Џулиен, Морис и пингвините се сосема расположени за хумористична авантура. Нивното патување ги носи низ Европа, каде што наоѓаат совршено засолниште во еден патувачки циркус при што, во мадагаскарски стил, помагаат да се врати публиката.

Слики

Мадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во ЕвропаМадагаскар 3: Најбараните во Европа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Зајакот Петре Бегалче (2021)

  денес
  image
  Во „Зајакот Петре Бегалче“, саканиот одметник се враќа. Беа, Томас и зајаците си создале мало семејство, но и покрај најдобрите напори, Петре не може да се...
 • Волас и Громит: За малку (1995)

  денес
  image
  Кога Волас и Громит одат да мијат прозорци, Волас се вљубува во Вендолен, сопственичката на една продавница за волна. Во меѓувреме, Громит е наместен за убиството...
 • Балто (1995)

  денес
  image
  Мешавина вука и хаскија, Балто не зна којој раси припада. Неприхваќен од обе стране Балто проналази праве пријатеље: гусана Бориса, поларне медведиќе Муку и Луку,...
 • Џиновската авантура на Том и Џери (2013)

  денес
  image
  Том и Џери живеат со Џек во еден парк, кој наликува на бајка. Џек е очаен да го спаси паркот од еден алчен милијардер. Благодарение на неколку волшебни гравчиња,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.