poster

Корги: Кралското куче со големо срце

The Queen's Corgi (2019)

Режисер: Vincent Kesteloot, Ben Stassen
CineStar Prem. 1 | понеделник | 10:25

рејтинг: 4.8/10
Оценка на корисникот: 7.9/10
(21 глас)

Содржина

Рекс е мал немирко, но сепак е омиленото куче на британската кралица. Еден ден се губи во Лондон и се наоѓа во друштво на различни раси кучиња кои меѓусебно се караат и закачаат. За време на епското патување барајќи го патот да се врати кај својата сакана кралица, Рекс се заљубува и го открива својот прав идентитет.

Слики

Корги: Кралското куче со големо срцеКорги: Кралското куче со големо срцеКорги: Кралското куче со големо срцеКорги: Кралското куче со големо срцеКорги: Кралското куче со големо срцеКорги: Кралското куче со големо срцеКорги: Кралското куче со големо срцеКорги: Кралското куче со големо срцеКорги: Кралското куче со големо срце

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Ав ав ѕвезда (2016)

  image
  Во снежната област овците живеат во хармонија, но кучето Боди кое треба да ги чува, повеќе сака да свири рокенрол. Кога во рацете на тој тибетански мастиф ќе му...
 • Средња школа: Најгоре раздобље мог живота (2016)

  image
  Прича прати живот Рафеа Кхатцхадориана који и без проблема у средњој школи има довољно проблема код куќе. На среќу, направио је план за најбољу годину у историји....
 • Пчеличката Маја: Медени игри (2018)

  image
  Пчеличката Маја, со која израснаа многу генерации, сега во нова возбудлива авантура за целото семјство! Пчеличката Маја се појави пред повеќе од сто години и...
 • Астерикс: Градот на боговите (2014)

  image
  Откако успеале да ја покорат цела Галија, Римјаните мака мачат со малото село во кое живеат надалеку познатите и силни јунаци Астерикс и Обеликс. Незадоволен со...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.