рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 7.8/10
(13 гласови)

Содржина

Пчеличката Маја, со која израснаа многу генерации, сега во нова возбудлива авантура за целото семјство! Пчеличката Маја се појави пред повеќе од сто години и набрзо стана една од најчитаните книги на сите времиња, омилена и кај возрасните и кај децата. По првиот филмски успех кој ја одушеви публиката од сите генерации, ни доаѓа продолжение на медената приказна. Кошничката на Маја и овојпат е преполна со изненадувања. Летото е завршено и доаѓа великодостојник од Медополис со важна порака за кралицата. Ќе ја поканат ли конечно нејзината кошница на медените игри?

Слики

Пчеличката Маја: Медени игриПчеличката Маја: Медени игриПчеличката Маја: Медени игриПчеличката Маја: Медени игриПчеличката Маја: Медени игриПчеличката Маја: Медени игриПчеличката Маја: Медени игриПчеличката Маја: Медени игриПчеличката Маја: Медени игриПчеличката Маја: Медени игриПчеличката Маја: Медени игриПчеличката Маја: Медени игриПчеличката Маја: Медени игриПчеличката Маја: Медени игриПчеличката Маја: Медени игри

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Повратак у аустралску дивљину (2021)

  image
  Tired of being locked in a reptile house where humans gawk at them like they're monsters, a ragtag group of Australia's deadliest creatures plot a daring escape...
 • Пат околу светот за 80 дена (2021)

  image
  Млад мајмун, желен да о запознае светот, го прифаќа предизвикот од една алчна жаба и тргнува на пат околу светот за 80 дена.
 • Ватрено срце (2022)

  image
  Кад мистериозни пироман започне серију подметнутих пожара по Бродвеју, њујоршки ватрогасци почињу мистериозно да нестају. Градоначелник Њујорка позива Георгијиног...
 • Мечокот од север 2: Клучевите од Кралството (2018)

  image
  Норм, ново-крунисаниот мечок крал од Арктикот, мора да го спаси Њујорк и неговиот дом. Но, Норм од херој станува омразен антихерој. Тој мора да работи со неговите...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.