poster

Куќата на големиот магионичар

The House of Magic (2013)

Семеен, Фантазија, Анимација, Акција, Комедија, Авантура | Белгија, Обединетото Кралство, Франција
Режисер: Jeremy Degruson, Ben Stassen
CineStar Prem. 2 | денес | 10:40

рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 8.8/10
(25 гласови)

Содржина

Мачотор Молња е исфрлен на улица од страна на сопствениците. Барајќи каде да се сокрие од невремето, тој наоѓа засолниште во таинствената куќа на пензиониран волшебник, кој со задоволство го прима во неговата магична заедница. Магионичарот живее со чудни суштества кои му помагаат во магијата и брзо го прифаќаат новиот цимер. Само зајакот Џек и глувчицата Меги не сакаат никој да им го одзема вниманието, па со сите сили се обидуваат да го исфрлат Молња на улица. Но, кога стариот волшебник ќе заврши во болница, неговиот нечесен внук измамнички се обидува да ја продаде неговата вредна куќа. Сфаќајќи дека ситуацијата е сериозна, цимерите одлучуваат да ги здружат силите и да ја спречат измамата.

Сцеарист: ,
Продуцент: Jeremy Burdek, Olivier Courson
времетраење: 85 мин

Слики

Куќата на големиот магионичар© 2013, nWave Pictures, StudioCanal, Anton Capital Entertainment© 2013, nWave Pictures, StudioCanal, Anton Capital Entertainment© 2013, nWave Pictures, StudioCanal, Anton Capital Entertainment© 2013, nWave Pictures, StudioCanal, Anton Capital Entertainment© 2013, nWave Pictures, StudioCanal, Anton Capital Entertainment© 2013, nWave Pictures, StudioCanal, Anton Capital Entertainment© 2013, nWave Pictures, StudioCanal, Anton Capital Entertainment© 2013, nWave Pictures, StudioCanal, Anton Capital Entertainment© 2013, nWave Pictures, StudioCanal, Anton Capital Entertainment© 2013, nWave Pictures, StudioCanal, Anton Capital EntertainmentКуќата на големиот магионичар

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Храбрата Мерида (2012)

  image
  Уште од древни времиња, приказните за епските битки и митските легенди се пренесувале низ генерациите во мистериозните шкотски планини. Во филмот „Храбрата...
 • Приказна за играчките (1995)

  image
  Вуди е традиционална марионета-каубој што зборува и долго време му била омилена играчка од целиот куп играчки на шестгодишниот Енди. Самодовербата и статусот на...
 • Поњо на литици изнад мора (2008)

  image
  Петогодишњи дечак Сосуке је син Рисе, која је ради у оближњем старачком дому, и поморца Коичија. Они живе у куќи на високој стени. Дечак расте и уз темпераментне,...
 • Тврд орев (2014)

  image
  Филмот ги следи авантурите на Самчо, палавата верверичка од градскиот парк и нејзиниот пријател, стаорецот Ортак. Самчо е исфрлен од паркот и присилен е да живее...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.