СОДРЖИНА

Во урнебесната анимирана авантура „Рататуи, стаорецот по име Реми сонува да стане голем готвач и покрај желбата на неговото семејство и очигледниот проблем дека е стаорец во професија во која тоа не е пожелно. Кога судбината го носи Реми во градот Париз, тој е идеално ситуиран под еден ресторан кој станал познат поради неговиот кулинарски херој Аугусте Густо. И покрај очигледната опасност од тоа што е несакан посетител во кујната на еден од најексклузивните париски ресторани, Реми создава чудно партнерство со Лингвини, ѓубреџијата кој случајно ги открил неверојатните таленти на Реми. Тие прават договор кој предизвикува урнебесен сплет на настани што го превртуваат кулинарскиот свет на Париз наопаку. Реми е растргнат помеѓу тоа да ги следи своите соништа или засекогаш да се врати на тоа да биде само стаорец. Тој ја открива вистината за пријателството, семејството и за тоа дека единствениот избор е да биде она што е, стаорец што сака да биде готвач.

Слики

РататуиРататуиРататуиРататуиРататуиРататуиРататуиРататуиРататуиРататуиРататуиРататуиРататуиРататуиРататуиРататуиРататуиРататуиРататуиРататуиРататуиРататуиРататуиРататуиРататуи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аладин (1992)

  сабота
  image
  Во еден маѓепсан град, момчето по име Аладин се обидува да ја спаси принцезата Јасмин од злобниот волшебник Џафар. Животот на Аладин се менува кога ја трие...
 • Кони и мачето (2020)

  денес
  image
  Симпатичното но палаво маче на Кони, Мау, ја следи на патувањето до градинка, предизвикувајќи хаос, конфузија и смеа. Децата се зафатени со тоа да го кријат Мау...
 • Барбие Фаирyтопиа (2005)

  денес
  image
  У Чаробној долини у Феритопији, прелепа вила Елина жарко жели да има светлуцави пар крила. Када зла Лаверна учини да сва летеќа биќа постану слаба, Елина мора да...
 • Патролни шепи (2021)

  денес
  image
  Кога нивниот ривал Хамдингер, станува градоначалник на Адвенчер Сити и почнува да прави хаос, Рајдер и херојските кученца одат да се соочат со предизвикот. По...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.