poster

Вонка

Wonka (2023)

Комедија, Семеен, Фантазија, Авантура, Mјузикл | САД, Обединетото Кралство
Режисер: Paul King

Каде да се погледне
Во кината од 14.12.23
Cineplexx
Оценка на корисникот: 7/10

Содржина

Базиран на неверојатниот лик од приказната Чарли и чоколадната фабрика, Вонка ја раскажува приказната за најдобриот изумител, магионичар и чоколатиер и како тој се претворил во Вили Вонка што го знаеме и денес.

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.