рејтинг: 8.4/10
Оценка на корисникот: 7.85/10
(26 гласови)

СОДРЖИНА

Надежниот млад музичар Мигел се впушта во неверојатно патување до магичната земја на предците. Таму се среќава со шармантниот мајтапџија Хектор, кој му помага да ги открие мистериите зад приказните и традициите на неговото семејство.
Покрај збунувачката долгогодишна забрана на музика во неговото семејство, Мигел сонува да стане вешт музичар како неговиот идол Ернесто де ла Круз. Очаен да го докаже својот талент, Мигел се наоѓа себеси во вчудовидувачката и шаренолика Земја на Мртвите, следејќи мистериозен сплет на околности. Попатно, тој се среќава со шармантниот мајтапџија Хектор, и тие заедно почнуваат неверојатно патување да ја откријат вистинската приказна зад семејната историја на Мигел.

Слики

Коко и големата тајнаКоко и големата тајнаКоко и големата тајнаКоко и големата тајнаКоко и големата тајнаКоко и големата тајнаКоко и големата тајнаКоко и големата тајнаКоко и големата тајнаКоко и големата тајна

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Железниот џин (1999)

  денес
  image
  Во 1957 година, во навидум идиличниот град Роквел во државата Мејн живее Хогарт, инвентивно 9-годишно момче кое фантазира за вонземски инвазии и за борба со...
 • Чаробни принц (2018)

  денес
  image
  Сви знамо како завршавају класичне бајке. Пепељуга се удаје за принца набелом коњу, Снежана такоѓе, а Успавана Лепотица се удаје за…исто принца набелом коњу. А...
 • Авантурите на Тинтин (2011)

  денес
  image
  Стивен Спилберг и Питер Џексон се создавачите на овие епски авантури на Тинтин, прикажувајќи ги интересниот млад известувач и неговото верно куче Снешко додека...
 • Шпиони меѓу животните (2019)

  денес
  image
  Мачорот Владимир и Стаорецот Хектор, двајца необични тајни агенти спротивставени на секој начин, се обидуваат да откријат таен материјал украден од непознати...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.