рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 7/10
(21 глас)

Содржина

Омилениот лик од култната британска серија сликовници, мечето Падингтон, се враќа на екраните со нови авантури. Падингтон е среќно сместен кај семејството Браун и е популарен член на заедницата зашто шири радост и љубов каде и да појде. Во потрага по совршен подарок за 100. роденден на својата сакана тета Луси, Падингтон наоѓа совршена книга во една антикварница. За да може да ја купи, тој треба да сработи неколку задачи. Но открива дека некој ја украл книгата, па тој и членовите на семејството Браун тргнуваат во потрага по крадецот.

Слики

Падингтон 2Падингтон 2Падингтон 2Падингтон 2Падингтон 2Падингтон 2Падингтон 2Падингтон 2Падингтон 2Падингтон 2Падингтон 2Падингтон 2Падингтон 2Падингтон 2Падингтон 2

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.