СОДРЖИНА

Петар Пан е пораснат и станува адвокат. Кога Капетан Кука му ги киднапира децата, Петар се враќа во Недојдија. Со помош на Ѕвонче и на изгубените момчиња, тој мора да се сети како е да се биде Петар Пан за да се соочи со стариот непријател.
Летачка авантура од магијата на Стивен Спилберг. Во „Кука“ играат Робин Вилијамс како пораснат Петар Пан и Дастин Хофман како злогласниот Капетан Кука. На забавата ѝ се придружува Џулија Робертс како Ѕвонче, Боб Хоскинс како пиратот Сми и Меги Смит како бабата Венди Дарлинг, кои мора да го убедат средовечниот адвокат Питер Бенинг дека тој некогаш бил легендарниот Петар Пан. Така авантурата одново почнува, па Петар оди во Недојдија за да си ги спаси двете деца од Капетан Кука. За време на патот, тој одново ја открива моќта на имагинацијата, пријателството и магијата. Класична приказна надградена за деца од сите возрасти, „Кука“ беше номиниран за пет „Оскари“ во 1991 година, вклучувајќи ја и номинацијата за најдобри визуелни ефекти.

Слики

КукаКукаFoto: SUPER RTLКукаFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLКукаКукаКукаКукаКукаКукаКукаКукаКукаКукаКукаКукаКукаКукаКукаКукаКукаКукаКукаКукаКукаКукаКукаКукаКукаКука

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Земја на живите мртовци (2009)

  четврток
  image
  Колумбо (Џеси Ајзенберг) се навикнал да бега од она што го плаши. Талахаси (Вуди Харелсон) не се плаши од ништо. Ако се исплаши, ќе го претепа тоа што го...
 • Бездна (1989)

  четврток
  image
  Екипа цивилних ронилаца која ради на «Дипкору», прототипу станице за подводно бушење нафте, против своје воље је приморана да пружи услуге Морнарици САД у акцији...
 • Крикот на бувовите (2006)

  четврток
  image
  Млад човек се сели од Монтана во Флорида со своето семејство каде што е принуден да се вмеша во тепачка за да заштити популација загрозени бувови.
 • Полициско куче (2008)

  четврток
  image
  Кога татко му на Роби бива убиен на полициска должност, момчето се чувствува осамено и напуштено. Еден ден тој го пронаоѓа Марлоу, полициско куче и стар пријател...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.