рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 10/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Омилените мачка и глушец се враќаат со песна, магија и авантура во овој волшебен нов филм за Том и Џери. Кога Том и Џери наоѓаат едно таинствено јајце, тие не се свесни дека е украдено од еден џиновски змеј кој блуе оган! По кратко време, бебето Пафи се испилува и избира Том да му биде мајка. Но, бесната мајка-змеј си го бара бебето иако таа не е единствената. Една моќна вештерка по име Дризелда го заробува бебето-змеј за сопствените изопачени планови! Со помош од моќните сојузници и пријателите животни, Том и Џери се борат против вештерката за да го вратат Пафи безбедно назад кај мајка му. Акцијата завршува со климакс полн со моќ, магија и цртан хаос, се разбира! Можат ли Том и Џери да помогнат за среќен крај на приказната? Откријте во оваа авантура наменета за целото семејство!

Слики

Том и Џери и изгубениот змејТом и Џери и изгубениот змејТом и Џери и изгубениот змејТом и Џери и изгубениот змејТом и Џери и изгубениот змејТом и Џери и изгубениот змејТом и Џери и изгубениот змејТом и Џери и изгубениот змејТом и Џери и изгубениот змејТом и Џери и изгубениот змеј

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Волас и Громит: Леб или смрт (2008)

  денес
  image
  Во анимираната авантура на Ник Парк, „Леб или смрт, номинирана за „Оскар, динамичната двојка има нова улога. Волас и Громит почнале нов бизнис, овој пат пекарски,...
 • Пиколо и Саксо (2006)

  денес
  image
  Група на дувачки и жичени инструменти се собира за да формираат голем симфониски оркестар, а потоа застанува пред мисија да се најде злобниот лекар кој украл...
 • Спасители (2004)

  денес
  image
  Од тимот одликуван од Академијата, творците на „Приказна за играчките, „Чудовишта и „Барајќи го Немо, произлезе приказна за едно американско семејство, која го...
 • Облачно со услови за ќофтиња (2009)

  денес
  image
  Инспирирана од омилената книга за деца, оваа анимирана комедија се фокусира на град во кој храна паѓа како дожд од небото. Номинирана за Златен глобус.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.