рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 10/10
(4 гласови)

Содржина

Омилените мачка и глушец се враќаат со песна, магија и авантура во овој волшебен нов филм за Том и Џери. Кога Том и Џери наоѓаат едно таинствено јајце, тие не се свесни дека е украдено од еден џиновски змеј кој блуе оган! По кратко време, бебето Пафи се испилува и избира Том да му биде мајка. Но, бесната мајка-змеј си го бара бебето иако таа не е единствената. Една моќна вештерка по име Дризелда го заробува бебето-змеј за сопствените изопачени планови! Со помош од моќните сојузници и пријателите животни, Том и Џери се борат против вештерката за да го вратат Пафи безбедно назад кај мајка му. Акцијата завршува со климакс полн со моќ, магија и цртан хаос, се разбира! Можат ли Том и Џери да помогнат за среќен крај на приказната? Откријте во оваа авантура наменета за целото семејство!

Сцеарист:
Продуцент: Spike Brandt, Alan Burnett
времетраење: 57 мин

Слики

Том и Џери и изгубениот змејТом и Џери и изгубениот змејТом и Џери и изгубениот змејТом и Џери и изгубениот змејТом и Џери и изгубениот змејТом и Џери и изгубениот змејТом и Џери и изгубениот змејТом и Џери и изгубениот змејТом и Џери и изгубениот змејТом и Џери и изгубениот змеј

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Астерикс и 12 задачи (1976)

  image
  Римски цар Јулије Цезар изазива групу несаломивих Гала да заврше дванаест немогуќих подвига.
 • Астерикс во Британија (1986)

  image
  Минијатурни Астерикс и његов прилично велики пријатељ Обеликс, ратници из јединог галског села које и даље одолева римској инвазији, креќу у мисију у којој треба...
 • Астерикс ја освојува Америка (1994)

  image
  На Цезар му доаѓа преку глава кога му уништуваат уште една легија поради волшебната напивка, па решава да преземе нешто. Наредува да го заробат друидот за кој се...
 • Астерикс: Градот на боговите (2014)

  image
  Откако успеале да ја покорат цела Галија, Римјаните мака мачат со малото село во кое живеат надалеку познатите и силни јунаци Астерикс и Обеликс. Незадоволен со...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.