poster

Ледена доба: Поместување на континентите

Ice Age: Continental Drift (2012)

анимација, авантуристички, комедија, семејни, фантастика | САД, Австралија, Обединетото Кралство

рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 9/10
(95 гласови)

СОДРЖИНА

Опседнатоста со желади на Скрат предизвикува континентална катастрофа, која Мени, Диего и Сид ги носи во нова авантура. Користејќи санта мраз како брод, тие среќаваат морски суштества и се борат со пирати додека истражуваат еден нов свет.
Една од најомилените тројки во светот на филмот, Мени, Диего и Сид од "Ледена доба" тргнуваат во нивната најголема авантура откако катаклизмата предизвикува цел континент да отплови. Одделени од остатокот на стадото, тие користат санта мраз како импровизиран брод, кој ги носи на епска морска авантура. Мени и дружината добиваат невиден предизвик да станат херои и да го сторат невозможното додека среќаваат егзотични морски суштества, истражуваат нов свет и се борат со безмилосните пирати. Соединувањето на Скрат со неговите омилени но проколнати желади го катапултира на места во кои не била ниедна праисториска верверичка.

Слики

Ледена доба: Поместување на континентитеЛедена доба: Поместување на континентитеЛедена доба: Поместување на континентитеЛедена доба: Поместување на континентитеЛедена доба: Поместување на континентитеЛедена доба: Поместување на континентитеЛедена доба: Поместување на континентитеЛедена доба: Поместување на континентите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • До твојата последна смрт (2019)

  среда
  image
  Излегувајќи како единствена преживеана од изопачената игра на татко ѝ, Миријам добива понуда од натприродниот Господар на играта да се врати во времето и да се...
 • Зајакот Петре (2018)

  среда
  image
  Тврдоглавиот и немирен зајак Петар предизвикува хаос во домот и градината на човекот по име г. Мекгрегор. Сепак, нивното ривалство станува уште пожестоко кога и...
 • Рататуи (2007)

  денес
  image
  Во урнебесната анимирана авантура „Рататуи, стаорецот по име Реми сонува да стане голем готвач и покрај желбата на неговото семејство и очигледниот проблем дека е...
 • Семејството Адамс (2019)

  денес
  image
  Семејството Адамс се враќа на екраните со првата анимирана комедија за најексцентричното семејство во соседството. Смешно, необично и многу сликовито, Семејството...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.