СОДРЖИНА

Штрумфовите се здружуваат со своите човечки пријатели за да ја спасат Штрумфета, која е киднапирана од Гаргамел бидејќи знае магија што може да ги претвори најновите суштества на волшебникот, наречени Лошковци, во вистински Штрумфови.
Злобниот волшебник Гаргамел создава неколку злобни суштества кои личат на Штрумфовите и ги нарекува Лошковци, па се надева дека ќе му овозможат да ја црпи семоќната, волшебна штрумф-течност. Но, кога открива дека само вистински Штрумф може да му го даде тоа што го сака, а само тајната магија што ја знае Штрумфета може да ги претвори Лошковците во вистински Штрумфови, Гаргамел ја киднапира Штрумфета и ја носи во Париз, каде милиони луѓе му се восхитуваат како на најголем светски волшебник. Велештрумф, Залангур, Лутко и Суетниот Штрумф ќе мора да се вратат во нашиот свет, повторно да се соединат со своите човечки пријатели Патрик и Грејс Винслоу и да ја спасат!

Слики

Штрумфови 2Штрумфови 2Штрумфови 2Штрумфови 2Штрумфови 2Штрумфови 2Штрумфови 2Штрумфови 2Штрумфови 2Штрумфови 2Штрумфови 2Штрумфови 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Овчица Шоне (2015)

  недела
  image
  Када овчица Шоне одлучи да узме слободан дан да би се мало одморио, упадне у низ невоља са својом дружином. Уместо дана проведеног у лешкарењу, заједно са својим...
 • Тор: Приче из Асгарда (2011)

  недела
  image
  Младиќ Тхор и његов одани брат Локи у потрази су за легендарни мачем. Тхор има свој моќан чекиќ Мјолнир те ускоро треба постати краљ Асгарда.
 • Како се дресира змеј (2010)

  недела
  image
  Оваа авантуристичка комедија која се одвива во митски свет на Викинзи и диви змејови, ја раскажува приказната за Хикап, викиншки тинејџер кој не се вклопува во...
 • Тајне авантуре куќних љубимаца (2016)

  недела
  image
  Иллуминатион Ентертаинмент и Универсал Пицтурес доносе анимирани филм Тајни живот љубимаца, комедију о животу љубимаца који се догаѓа након што њихови власници...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.