Содржина

Стјуарт го спасува канаринецот Маргало од еден сокол. Тој се преселува во неговото семејство што не му се допаѓа на кучето Сноубел. Еден ден, Маргало исчезнува, па Стјуарт и Сноубел го бараат низ градот.
Поминаа две години откако последен пат го посетивме семејството Литл, а малиот херој Стјуарт Литл убаво се снаоѓа во својот нов живот. Потоа една таинствена птица буквално паѓа од небото, се претставува како Маргало и вели дека ја тероризира еден сокол. Таа се преселува кај семејството Литл, што не му се допаѓа на Сноубел, семејното куче. Но Маргало крие мрачна тајна и кога таа таинствено исчезнува, Стјуарт и Сноубел тргнуваат да ја бараат и да ја решат мистеријата. Тие немаат поим каде одат, а Стјуарт знае само дека мора да го најде гнездото на соколот и да ја врати Маргало.

Слики

Малиот Стјуарт 2Малиот Стјуарт 2Малиот Стјуарт 2Малиот Стјуарт 2Малиот Стјуарт 2Малиот Стјуарт 2Малиот Стјуарт 2Малиот Стјуарт 2Малиот Стјуарт 2Малиот Стјуарт 2Малиот Стјуарт 2Малиот Стјуарт 2Малиот Стјуарт 2Малиот Стјуарт 2Малиот Стјуарт 2

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Скокалче (2011)

  image
  Од создавачите на “Одвратниот јас“ и режисерот на блокбастерот “Алвин и верверичките“ пристигнува сосема новата комедија за слатките, девојките и рокенролот!...
 • Поњо на литици изнад мора (2008)

  image
  Петогодишњи дечак Сосуке је син Рисе, која је ради у оближњем старачком дому, и поморца Коичија. Они живе у куќи на високој стени. Дечак расте и уз темпераментне,...
 • Куќата на големиот магионичар (2013)

  image
  Мачотор Молња е исфрлен на улица од страна на сопствениците. Барајќи каде да се сокрие од невремето, тој наоѓа засолниште во таинствената куќа на пензиониран...
 • Чудовишта (2001)

  image
  Главниот плашител Сали и неговиот ентузијастички расположен асистент Мајк работат во компанијата „Чудовишта, најголемата фабрика за обработка на вресоци во...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.