рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 9.03/10
(193 гласови)

СОДРЖИНА

Откако кралството Арендел е проколнато на вечна зима од моќната снежна кралица Елза, нејзината бестрашна сестра Ана се здружува со планинскиот човек Кристоф и со неговиот верен елен Свен за да го тргнат леденото проклетство.
„Волт Дизни анимејшн стјудиос“ го претставува филмот „Снежно кралство“, неверојатна хумористична авантура направена за големото филмско платно, инспирирана од „Снежната Кралица“ на Ханс Кристијан Андерсен. Бестрашната оптимистка Ана оди на епско патување, здружувајќи се со силниот планински човек Кристоф и со неговиот верен елен Свен за да ја најдат нејзината сестра Елза, чии ледени моќи го заробиле кралството Арендел во вечна зима. Среќавајќи се со поларни услови, таинствени тролови, како и со смешниот снешко по име Олаф, Ана и Кристоф се борат против студените услови во својот обид да го спасат кралството.

Слики

Снежно кралствоСнежно кралствоСнежно кралствоСнежно кралствоСнежно кралствоСнежно кралствоСнежно кралствоСнежно кралствоСнежно кралствоСнежно кралствоСнежно кралствоСнежно кралствоСнежно кралствоСнежно кралствоСнежно кралствоСнежно кралствоСнежно кралствоСнежно кралствоСнежно кралствоСнежно кралство

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Болт (2008)

  денес
  image
  За супер – кучето БОЛТ (гласот на Џон Траволта), секој ден е исполнет со авантура, опасност и интриги – барем се додека камерите снимаат. Кога ѕвездата на хит...
 • Снежна краљица (2012)

  денес
  image
  Филм прича причу о девојчици Герди, која одлази далеко на север, у потрагу за дечаком Кејом, чије је срце заледила зла вештица Снежна краљица. Сњежна краљица...
 • Љубопитниот Џорџ (2006)

  денес
  image
  Вил Фарел е во главната улога, Човекот со жолтата капа, џентлмен кој се грижи за својот мајмун милениче - љубопитно и прекрасно суштество чиј ентузијазам...
 • Фантастичното патување на Марона (2019)

  денес
  image
  Жртва на несреќа, мало кученце се сеќава на своите различни сопственици кои безусловно ги сакало. Со ненамалена емпатија, Марона донесувала светлина и невиност во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.