рејтинг: 4.7/10
Оценка на корисникот: 9.67/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Кога помладиот брат Чарли исчезна во магичната анимирана вселена на Плејмобил ®, неподготвената Марла мора да започне животна мисија за да го врати дома. Во новиот свет, Марла почнува да гледа потенцијал за кој никогаш не сонувала.
Кога нејзиниот помлад брат Чарли исчезна во магичната анимирана вселена на Плејмобил ®, неподготвената Марла мора да започне животна мисија за да го врати дома. Кога го започнува своето фантастично патешествие низ неверојатните нови светови, Марла се здружува со необични и храбри нови пријатели – зборлестиот возач на камион Дел, симпатичниот и харизматичен таен агент Реџ Дашер, посветениот неприспособен робот, екстравагантната добра вила и многу други. Преку нивната интензивна авантура, Марла и Чарли сфаќаат дека без оглед каков е животот, може да постигнеш сè единствено кога веруваш во себе!

Слики

Плејмобил: Филм© LEONINE Studios.txt© LEONINE Studios.txt© LEONINE Studios.txt© LEONINE Studios.txt© LEONINE Studios.txt© LEONINE Studios.txt© LEONINE Studios.txt© LEONINE Studios.txt© LEONINE Studios.txt© LEONINE Studios.txtПлејмобил: ФилмПлејмобил: ФилмПлејмобил: ФилмПлејмобил: ФилмПлејмобил: ФилмПлејмобил: ФилмПлејмобил: Филм

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хортон кој слушна Ху (2008)

  image
  Врз основа на класичната приказна за деца од д-р Сус, ХОРТОН доаѓа на големите екрани во нов филм со компјутерска анимација од 20th Century Fox Animation,...
 • Приказна за играчките (1995)

  image
  Вуди е традиционална марионета-каубој што зборува и долго време му била омилена играчка од целиот куп играчки на шестгодишниот Енди. Самодовербата и статусот на...
 • Астерикс и Обиликс (1985)

  image
  Обеликс се заљубљује у нову придошлицу која је дошла у његово село у Галији, али срце му се слама када њена права љубав доѓе да је посети. Меѓутим, љубавнике...
 • Астерикс во Британија (1986)

  image
  Минијатурни Астерикс и његов прилично велики пријатељ Обеликс, ратници из јединог галског села које и даље одолева римској инвазији, креќу у мисију у којој треба...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.