рејтинг: 7.7/10
Оценка на корисникот: 7.85/10
(13 гласови)

СОДРЖИНА

„Растури ги Ралф“ е лик од видеоигра кој сака да биде обожаван како совршениот добар тип од неговата игра, „Поправи го Феликс“. Ралф се вовлекува во една модерна игра со пукање, во надеж дека ќе го докаже својот хероизам...
Во „Растури ги Ралф“ еден негативен лик сака да биде обожаван како совршено добриот тип од неговата игра „Поправачот Феликс“. Проблемот е што никој не сака негативец. Но, сакаат херои... па, кога пристигнува една нова, модерна игра со пукање, во која главна улога има опасниот наредник Калхун, Ралф на тоа гледа како на своја шанса да биде херој и да стане среќен. Тој се вовлекува во играта со едноставен план, да освои медал, но за кусо време уништува сè и по грешка ослободува смртоносен непријател кој им се заканува на сите игри во флиперницата. Која е единствената надеж на Ралф? Венелопа вон Швиц, младата бељаџика од една шарена игра за картинг-трки, која можеби ќе биде таа која ќе го научи Ралф што значи да се биде добар тип. Но, дали тој ќе сфати дека е доволно добар за да биде херој пред играта да заврши за целата флиперница?

Слики

Растури ги РалфРастури ги РалфРастури ги РалфРастури ги РалфРастури ги РалфРастури ги РалфРастури ги РалфРастури ги РалфРастури ги РалфРастури ги РалфРастури ги Ралф

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Фантастичното патување на Марона (2019)

  недела
  image
  Жртва на несреќа, мало кученце се сеќава на своите различни сопственици кои безусловно ги сакало. Со ненамалена емпатија, Марона донесувала светлина и невиност во...
 • Магичниот костим за Николас (2020)

  денес
  image
  Филмот ја раскажува приказната за Николас, 10-годишно момче со Даунов синдром, кое со помош на различни костими, оди на магична авантура да го спаси својот...
 • Алвин и верверичките 3: урнебесен бродолом (2011)

  денес
  image
  Дејв и верверичките уживаат во забавата на луксузното крстосување, но нивниот одмор тргнува во неочекувана насока, до еден остров, што го нема на мапите. Сега,...
 • Капетан Сабљозуби и магични дијамант (2019)

  денес
  image
  Смртоносни господар џунгле Мага Кахн и његова зла краљица, Сирима, напокон су се домогли Магичног дијаманта. Круже гласине да током пуног месеца, дијамант...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.