рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 9/10
(51 глас)

СОДРЖИНА

Кога злобниот волшебник Гаргамел ги брка малите сини Штрумфови надвор од нивното село, тие се селат од волшебниот свет во Њујорк. Сега, Штрумфовите мора да најдат начин да се вратат во своето село, пред да ги најде Гаргамел.
Штрумфовите се појавуваат на големото платно во филмски хибрид помеѓу акција во живо и анимирана семејна комедија. Кога злобниот волшебник Гаргамел ги брка Штрумфовите надвор од нивото село, тие се присилени да влезат во еден портал и од нивниот свет да се префрлат во нашиот, пристигнувајќи среде Централ парк во Њујорк. Со височина колку неколку јаболки, во „Големото јаболко“ Штрумфовите мора да најдат начин да се вратат во своето село, пред да ги најде Гаргамел.

Слики

ШтрумфовиШтрумфовиШтрумфовиШтрумфовиШтрумфовиШтрумфовиШтрумфовиШтрумфовиШтрумфовиШтрумфовиШтрумфовиШтрумфовиШтрумфовиШтрумфовиШтрумфовиШтрумфовиШтрумфовиШтрумфовиШтрумфовиШтрумфови

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пирати! Банда смотаници (2012)

  image
  Со својот екипаж од смотаници и навидум несвесен за невозможната мисија што му претстои, пиратскиот капетан ќе треба да се бори со злобната кралица, да го спаси...
 • Малиот директор (2017)

  image
  Од студиото што ви ги донесе „Шрек, „Кунф фу Панда и „Мадагаскар пристигнува оваа урнебесна семејна комедија во која се работи за влијанието на новото бебе врз...
 • Ледена доба: Поместување на континентите (2012)

  image
  Опседнатоста со желади на Скрат предизвикува континентална катастрофа, која Мени, Диего и Сид ги носи во нова авантура. Користејќи санта мраз како брод, тие...
 • Универзитет на чудовишта (2013)

  image
  Мајк Вазовски и Џејмс П. Саливан се неразделна двојка, но не било секогаш така. Вратете се во времето кога тие биле само двајца надежни студенти на Универзитетот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.