рејтинг: 5.0/10
Оценка на корисникот: 8.85/10
(47 гласови)

СОДРЖИНА

Животот на Гарфилд, омилениот мачор на сите, не може да биде поубав. Пикнат во удобна фотелја пред телевизорот, јадејќи си го омиленото јадење, лазањи, и навредувајќи го својот измалтретиран сопственик Џон, се чини дека Гарфилд е газда на целата вселена.
Кога Џон го носи Гарфилд на посета кај убавата ветеринарка Лиз Вилсон, таа на Џон му дава едно размрдано суштество со размавтана опашка и кое претставува сѐ што мрази Гарфилд. Гарфилд, запознај се со Оди, симпатичното, глупаво... кутре. Итриот мачор за првпат во девет години е оставен без зборови. Изгубениот Оди си ја брка опашката додека не му се сврти, се удира во ѕидови и лае без причина, а Џон е пресреќен поради тоа и со радост го прима Оди во својот дом.
Оди му го превртува совршениот свет на Гарфилд наопаку. Решението на Гарфилд е да го избрка кучето. Кога веселото куче исчезнува во злобните канџи на локалната славна личност Хепи Чепмен, гледачите можеби ќе си помислат дека Гарфилд ќе биде презадоволен, но тој чувствува одговорност за туѓата судбина. Со нетипична енергија, храброст и пожртвуваност, Гарфилд успева да излезе од својот мрзелив живот и да презема акција. Тој има невозможна мисија, а тоа е да го спаси Оди.

Слики

ГарфилдГарфилдГарфилдГарфилдГарфилдГарфилдГарфилдГарфилдГарфилд

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лего филм 2 (2019)

  денес
  image
  Хероите на Бриксбург се враќаат за да го спасат саканиот град! Емет, Луси и нивните пријатели се борат против Лего Дупло натрапниците од вселената и одат во...
 • СВАКО ЈЕ ЈУНАК (2006)

  денес
  image
  A young boy named Yankee Irving finds himself at an extraordinary crossroads: He has a chance to be a hero - and make a difference against incredible odds - or he...
 • Необични басни: Шоу на Златокоса и трите мечки (2008)

  денес
  image
  Златнокосата - неподносливата телевизиска ѕвезда се согласува да земе учество во реалити шоу. Девојката е принудена да заживее со три непослушни мечиња. Кога...
 • Шпиони меѓу животните (2019)

  денес
  image
  Мачорот Владимир и Стаорецот Хектор, двајца необични тајни агенти спротивставени на секој начин, се обидуваат да откријат таен материјал украден од непознати...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.