poster

И глувците одат во рајот

Even Mice Belong in Heaven (2021)


Оценка на корисникот: 8.6/10
(66 гласови)

СОДРЖИНА

Филм за двајца смртни непријатели - малото глувче Визи и лисицата Вајтбели кои по еден несреќен настан се среќаваат во животинскиот рај. Тие ги губат своите природни инстинкти и стануваат најдобри пријатели. Нивната желба да останат заедно откако ќе се вратат на земјата се остварува, но тие повторно се раѓаат во спротивни улоги. Благодарение на моќта на пријателството тие можат го надминат дури и она што се чини дека е невозможно.

Слики

И глувците одат во рајотИ глувците одат во рајот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Астерикс и 12 задачи (1976)

  image
  Римски цар Јулије Цезар изазива групу несаломивих Гала да заврше дванаест немогуќих подвига.
 • Храбрата Мерида (2012)

  image
  Уште од древни времиња, приказните за епските битки и митските легенди се пренесувале низ генерациите во мистериозните шкотски планини. Во филмот „Храбрата...
 • Малиот Стјуарт 2 (2002)

  image
  Стјуарт го спасува канаринецот Маргало од еден сокол. Тој се преселува во неговото семејство што не му се допаѓа на кучето Сноубел. Еден ден, Маргало исчезнува,...
 • Гусари који ништа не раде: Приче о поврќкицама (2008)

  image
  Негде у 17. веку, након што је напао и освојио један од бродова краљевства Монтерије, зли гусар Роберт Грозни заробљава принца Александра и шаље своје људе у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.