Содржина

По е ентузијаст, голем по раст и малку е трапав. Тој е и најголемиот љубител на кунг фу во околината, што не е баш корисно кога по цел ден работи во семејната продавница за тестенини. Тој е неочекувано избран да исполни едно древно пророштво. Сништата на По стануваат стварност кога влегува во светот на кунгфуто и учи заедно со своите идоли, легендарната бесна петорка: тигрицата, жеравот, богомолката, змијата и мајмунот, под водството на нивниот гуру, мајстор Шифу. Но, кон нив доаѓа одмаздољубивиот и опасен снежен леопард Тај Лунг, па По мора да ги одбрани од претстојната закана. Ќе успее ли да ги оствари своите сништа да стане мајстор за кунг фу? По вложува сѐ за таа задача, па на крајот открива дека неговите најсилни страни му се воедно и најслабите.

Слики

Кунг фу пандаКунг фу пандаКунг фу пандаКунг фу пандаКунг фу пандаКунг фу пандаКунг фу пандаКунг фу пандаКунг фу пандаКунг фу пандаКунг фу пандаКунг фу пандаКунг фу пандаКунг фу пандаКунг фу пандаКунг фу пандаКунг фу пандаКунг фу пандаКунг фу пандаКунг фу панда

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Мадагаскар (2005)

  image
  Када се четири размажене животиње из њујоршког Централ парка случајно наѓу као бродоломци на егзотичном острву Мадагаскар, откривају да је свет заиста џунгла
 • Астерикс Галот (1967)

  image
  Астерикс, најлукавији ратник галског села које се упорно одупире римској окупацији, мора да спасе њиховог друида који кува чаробне напитке када га киднапује један...
 • Авантурите на Гамба (2015)

  image
  Сонувајќи за авантура, градскиот глушец Гамба и неговиот другар Мампуку ѝ се придружуваат на екипата Бродски глувци што е подготвена да исплови - токму во...
 • Кунг фу панда 2 (2011)

  image
  По го живее својот сон како Воинот Змеј, штитејќи ја Долината на мирот, заедно со своите пријатели и кунг-фу мајстори наречени „Бесна петорка“ – Тигрицата,...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.