рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 8.19/10
(37 гласови)

СОДРЖИНА

Откако саканиот крал ќе ги напушти, неговата безмилосна сопруга ја презема контролата над кралството и нејзината прекрасна 18-годишна поќерка Снежана, која ја крие во палатата. Но, кога принцезата го привлекува вниманието на шармантен и богат принц, љубоморната кралица ја протерува девојката во блиската шума. Потоа, Снежана се придружува на банда џуџиња за да го врати кралството кое законски ѝ припаѓа… и секако на својот принц.

Слики

Огледалце огледалцеОгледалце огледалцеОгледалце огледалцеОгледалце огледалцеОгледалце огледалцеОгледалце огледалцеОгледалце огледалцеОгледалце огледалцеОгледалце огледалцеОгледалце огледалцеОгледалце огледалцеОгледалце огледалцеОгледалце огледалцеОгледалце огледалцеОгледалце огледалцеОгледалце огледалцеОгледалце огледалцеОгледалце огледалцеОгледалце огледалцеОгледалце огледалцеОгледалце огледалце

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • IO (2019)

  сабота
  image
  Sam (Margaret Qualley), one of the last survivors on a post-cataclysmic Earth, is a young scientist dedicated to finding a way for humans to adapt and survive,...
 • На отворено (2019)

  сабота
  image
  Филмот се одвива во Шпанија во 1946 година и ни ја раскажува трогателната приказна за пријателство меѓу момче кое патува низ пустината за да избега од надзорникот...
 • Наивчина (1965)

  денес
  image
  Одлазеќи на летовање Антоине Марецхал доживи саобраќајну несреќу. У судару с Бентлеyем, његов Спачек тотално је уништен. Власник Бентлеyа, Леополд Сароyан,...
 • Само море зна (2018)

  денес
  image
  Оскаровци Рејчел Вајс и Колин Ферт у истинитој причи Доналда Кроухерста чији је покушај опловљавања света једрилицом једна од највеќих мистерија у историји. Филм...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.