СОДРЖИНА

Од „Волт Дизни Пикчрс“ и од „Волден Медија“ ни доаѓа „Мостот за Терабитија“, возбудлива и трогателна фантастична авантура за моќта на имагинацијата и за магијата на пријателството. Уморни од малтретирањето во школо и запоставени дома, Џес Аронс и Лесли Бурк бегаат во шумите, каде што Лесли му го покажува на Џес чудесното кралство Терабитија. Тоа е тајна земја каде што тие суверено владеат помеѓу џиновите, огрите и други фантастични суштества кои ги создале. Како што нивната фантазија се зголемува и пријателството се продлабочува, тие откриваат како да владеат со своето кралство, да се борат против силите на мракот и да си ги променат животите засекогаш. Заснован на книгата добитничка на „Њубери Медал“, „Мостот за Терабитија“ ќе ве одведе на патување кое никогаш нема да го заборавите.

Слики

Мостот за ТерабитијаМостот за ТерабитијаМостот за ТерабитијаМостот за ТерабитијаМостот за ТерабитијаМостот за ТерабитијаМостот за ТерабитијаМостот за ТерабитијаМостот за ТерабитијаМостот за ТерабитијаМостот за ТерабитијаМостот за ТерабитијаМостот за ТерабитијаМостот за ТерабитијаМостот за ТерабитијаМостот за ТерабитијаМостот за ТерабитијаМостот за ТерабитијаМостот за ТерабитијаМостот за Терабитија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Огледалце огледалце (2012)

  image
  Откако саканиот крал ќе ги напушти, неговата безмилосна сопруга ја презема контролата над кралството и нејзината прекрасна 18-годишна поќерка Снежана, која ја...
 • Сам у куќи 4 (2002)

  image
  Родитељи малог Кевина Мекалистера су се растали и он сада живи са мајком али одлучује да Божиќ проведе са оцем. Кевин одлази у вилу богате Натали, девојке са...
 • Три жеље за Пепељугу (1973)

  image
  Бајка. Пепељугина маќеха ужурбано се припрема за долазак краља и краљице, који ќе се накратко зауставити у њезиној куќи. Кад Пепељуга преузме кривњу за незгоду...
 • Сторм (2017)

  image
  „Сторм се одвива во 16 век, за време на реформацијата, кога слободата на говорот била под закана во Европа. Филмот ја раскажува приказната за Сторм, 12-годишниот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.