poster

Астерикс и Обеликс во Британија

Astérix & Obélix: Au service de sa Majesté (2012)

авантуристички, комедија, семејни | Франција, Шпанија, Италија, Унгарија
Режисер: Laurent Tirard

рејтинг: 5.3/10
Оценка на корисникот: 7.83/10
(47 гласови)

СОДРЖИНА

Во 50-та година пред нашата ера, Цезар сака да освои нови територии. Решава да го освои оддалечениот остров, наречен Британија. И покрај силните напади на моќната римска армија, едно село успева да остане непокорено. Британската кралица ќе го прати својот советник во Галија, да ги побара Астерикс и Обеликс…

Слики

Астерикс и Обеликс во БританијаАстерикс и Обеликс во БританијаАстерикс и Обеликс во БританијаАстерикс и Обеликс во БританијаАстерикс и Обеликс во БританијаАстерикс и Обеликс во БританијаАстерикс и Обеликс во БританијаАстерикс и Обеликс во БританијаАстерикс и Обеликс во Британија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Интерстелар (2014)

  вторник
  image
  Во блиската иднина, Земјата е уништена од суша и глад, што предизвикува недостиг на храна и екстремни климатски промени. Кога човештвото се соочува со...
 • Народни херој Љиљан Видиќ (2015)

  вторник
  image
  Прва награда је наступ на свечаној вечери, пред самим Хитлером, где имају прилику да га ликвидирају и приведу Други светски рат крају.
 • Повик на дивината (2009)

  вторник
  image
  Десетгодишната Рајан (А. Гејд) живее во Бостон. Кога нејзините родители треба да патуваат во Европа, таа е испратена кај нејзиниот дедо во Монтана (К. Лојд)....
 • Ostwind 2 (2015)

  денес
  image
  Summer vacation. Mika is overjoyed to see Ostwind again. But then she discovers strange wounds on the belly of Ostwind, for which no one has an explanation. Yet...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.