ФИЛМОВИ

 • Тролови: Светска турнеја

  понеделник

  2.10.23

  11:20

  Тролови: Светска турнеја

  Trolls World Tour (2020)

  Anna Kendrick и Justin Timberlake се враќаат во продолжетокот на музичкиот анимиран хит на DreamWorks од 2016: Trolls World Tour. Во авантура што ќе ги однесе многу подалеку од тоа што го знаеле, Попи (Kendrick) и...

 • Јентл

  понеделник

  2.10.23

  20:30

  Јентл

  Yentl (1983)

  Барбара Стрејсенд игра во оваа прекрасно прикажана приказна за млада независна жена која е принудена да се маскира како момче за да ја следи својата љубов кон знаењето.

 • Јентл

  вторник

  3.10.23

  14:35

  Јентл

  Yentl (1983)

  Барбара Стрејсенд игра во оваа прекрасно прикажана приказна за млада независна жена која е принудена да се маскира како момче за да ја следи својата љубов кон знаењето.

 • Алвин и верверичките

  четврток

  5.10.23

  09:45

  Алвин и верверичките

  Alvin and the Chipmunks (2007)

  Како што се развива приказната, запознаваме три верверички Алвин, Симон и Теодор, кои гледаат како нивниот дом е рапарчен од компанија за Божиќни елки. Како што се развива приказната, запознаваме три верверички...

 • Мојата љубовна афера со бракот

  четврток

  5.10.23

  13:30

  Мојата љубовна афера со бракот

  My Love Affair with Marriage (2022)

  Уште од рана возраст, песните и бајките ја убедиле Зелма дека љубовта ќе ѝ ги реши сите проблеми сè додека таа ги почитува општествените очекувања за тоа како треба да постапува една девојка. Приказна за прифаќањето...

 • Животот е роман

  петок

  6.10.23

  04:05

  Животот е роман

  La vie est un roman (1983)

  Ален Рене им оддава почест на тројца влијателни француски режисери: Жорж Мелие, Марсел Л’Ербие и Ерик Ромер со овој весел филм за среќата и моќта на фантазијата. Филмот е поделен во три паралелни наративи. Првиот дел...

 • Сирано

  петок

  6.10.23

  06:00

  Сирано

  Cyrano (2021)

  Во ова презамислување на безвременската приказна за еден трогателен љубовен триаголник, човек пред своето време, Сирано де Бержерак (Питер Динклејџ) блеска, без разлика дали со жестока игра на зборови при вербална...

 • Тролови: Светска турнеја

  петок

  6.10.23

  09:25

  Тролови: Светска турнеја

  Trolls World Tour (2020)

  Anna Kendrick и Justin Timberlake се враќаат во продолжетокот на музичкиот анимиран хит на DreamWorks од 2016: Trolls World Tour. Во авантура што ќе ги однесе многу подалеку од тоа што го знаеле, Попи (Kendrick) и...

 • Лил, Лил, крокодил

  петок

  6.10.23

  14:05

  Лил, Лил, крокодил

  Lyle, Lyle, Crocodile (2022)

  Овој филм го претставува Лил, крокодилот што живее во куќа во Њујорк. Иако Лил му помага на семејството Прим со секојдневните обврски и си игра со децата од маалото, сепак еден од соседите тврди дека местото на Лил е...

 • Лил, Лил, крокодил

  сабота

  7.10.23

  06:00

  Лил, Лил, крокодил

  Lyle, Lyle, Crocodile (2022)

  Овој филм го претставува Лил, крокодилот што живее во куќа во Њујорк. Иако Лил му помага на семејството Прим со секојдневните обврски и си игра со децата од маалото, сепак еден од соседите тврди дека местото на Лил е...

 • Алвин и верверичките

  сабота

  7.10.23

  13:05

  Алвин и верверичките

  Alvin and the Chipmunks (2007)

  Како што се развива приказната, запознаваме три верверички Алвин, Симон и Теодор, кои гледаат како нивниот дом е рапарчен од компанија за Божиќни елки. Како што се развива приказната, запознаваме три верверички...

 • Девојки од соништата

  сабота

  7.10.23

  16:45

  Девојки од соништата

  Dreamgirls (2006)

  Адаптацијата на бродвејскиот мјузикл, „Девојки од соништата“ ја следи еволуцијата на американската “ар енд би“ музика во текот на 1960-тите и 1970-тите низ очите на детроитската женска група „Соништа“ и нивниот...

ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.