СОДРЖИНА

По го живее својот сон како Воинот Змеј, штитејќи ја Долината на мирот, но неговиот нов живот е под закана од појавата на еден нов и моќен негативец, кој планира да употреби тајно оружје за да ја освои Кина и да ја уништи вештината кунг-фу.
По го живее својот сон како Воинот Змеј, штитејќи ја Долината на мирот, заедно со своите пријатели и кунг-фу мајстори наречени „Бесна петорка“ – Тигрицата, Жеравот, Богомолката, Змијата и Мајмунот. Но, новиот живот на По е под закана поради појавата на еден нов и моќен негативец, кој планира да употреби едно тајно и несопирливо оружје за да ја освои Кина и да ја уништи вештината кунг-фу. По и „Бесната петорка“ мораат да патуваат низ Кина за да се соочат со оваа закана и да ја победат. Но, како може По да го сопре оружјето што може да го сопре кунг-фу? Тој мора да погледне во своето минато и да ги открие тајните на сопственото мистериозно потекло и само тогаш ќе биде во можност да ја ослободи силата што му е потребна за да успее.

Слики

Кунг фу панда 2Кунг фу панда 2Кунг фу панда 2Кунг фу панда 2Кунг фу панда 2Кунг фу панда 2Кунг фу панда 2Кунг фу панда 2Кунг фу панда 2Кунг фу панда 2Кунг фу панда 2Кунг фу панда 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Фантастичното патување на Марона (2019)

  денес
  image
  Жртва на несреќа, мало кученце се сеќава на своите различни сопственици кои безусловно ги сакало. Со ненамалена емпатија, Марона донесувала светлина и невиност во...
 • Заплеткана (2010)

  Утре
  image
  Шармантниот бандит Флин се крие во една мистериозна кула и станува заложник на Рапунзел, прекрасна и агресивна тинејџерка со руса коса долга 21 метар. Двајцата...
 • Господин Линк - У потрази за скривеним градом (2019)

  Утре
  image
  Уморан од усамљеничког живота на пацифичком сјеверозападу, Господин Линк ангажује неустрашивог истраживача Сир Лионела Фроста да га одведе на путовање како би...
 • Авантурите на Тинтин (2011)

  Утре
  image
  Стивен Спилберг и Питер Џексон се создавачите на овие епски авантури на Тинтин, прикажувајќи ги интересниот млад известувач и неговото верно куче Снешко додека...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.