рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 10/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Мало Стопало се спријатељује са тајновитим, веселим створењем налик на делфина по имену Мо, које се заглавило у „новим водама“ које је створила велика киша. Друштво креќе у авантуру ка „великим водама“ да врати Моа куќи.

Слики

Земља далеке прошлости 9: Путовање до велике воде

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аладин и кралот на крадците (1996)

  денес
  image
  Конечно, Аладин може да се ожени со принцезата Јасмин. Но, кога 40-те разбојници ја прекинуваат свадбата и се обидуваат да украдат еден волшебен талисман, Аладин...
 • Фунан (2018)

  денес
  image
  Филм говори о борби младе мајке током Хмера револуције, да пронаѓе свог четворогодишњег сина, којег је режим отргао од породице.
 • Малата сирена: Почетокот на Ариел (2008)

  денес
  image
  Кралството Атлантика каде што музиката е забранета е местото во кое ќерката на кралот Тритон, Ариел, ја открива својата љубов во еден нелегален музички клуб, па...
 • Хотел Трансилванија (2012)

  денес
  image
  Добре дојдовте во „Хотел Трансилванија, раскошното одморалиште на Дракула каде што чудовиштата и нивните семејства можат спокојно да се одморат и да бидат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.