рејтинг: 8.4/10
Оценка на корисникот: 7.2/10
(53 гласови)

Содржина

Мајлс Моралес е њујоршки тинејџер со проблеми со училиштето, пријателите и со тоа што е новиот спајдермен. Кога се отвора еден портал во универзумот, Мајлс наскоро сфаќа дека тој не е единствениот суперхерој на светот...
Откако го каснува еден радиоактивен пајак и му дава супермоќи, бруклинскиот тинејџер Мајлс Моралес станува спајдермен. Кога се отвора еден портал во универзумот, Мајлс наскоро сфаќа дека тој не е единствениот суперхерој на светот и запознава многу различни верзии од себеси во другите универзуми, вклучувајќи ги оригиналниот Питер Паркер и Гвен Стејси. Тие заедно се борат против злобниот Кингпин и се обидуваат да го спасат светот.

Сцеарист: ,
Продуцент: Will Allegra, Avi Arad
времетраење: 117 мин

Слики

Човек-пајак: Нов светЧовек-пајак: Нов светЧовек-пајак: Нов светЧовек-пајак: Нов светЧовек-пајак: Нов светЧовек-пајак: Нов светЧовек-пајак: Нов светЧовек-пајак: Нов светЧовек-пајак: Нов светЧовек-пајак: Нов светЧовек-пајак: Нов светЧовек-пајак: Нов светЧовек-пајак: Нов светЧовек-пајак: Нов светЧовек-пајак: Нов светЧовек-пајак: Нов светЧовек-пајак: Нов свет

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • ВОЛИ (2008)

  image
  Што ако човештвото е присилено да ја напушти Земјата, а некој заборави да го исклучи последниот робот? Режисерот кој е добитник на Наградата од академијата, Ендру...
 • Том и Џери: Бркови нам дрхте (2006)

  image
  Том и Јеррy су гусари који плове морима у потрази за благом. Једног дана вал баци на палубу брода боцу с поруком, која је заправо мапа с уцртаним благом! Том...
 • Кунг фу панда (2008)

  image
  По е ентузијаст, голем по раст и малку е трапав. Тој е и најголемиот љубител на кунг фу во околината, што не е баш корисно кога по цел ден работи во семејната...
 • Јона Јона пингвин (2009)

  image
  Чаробна, визуално спектакуларна анимирана пустоловина о дјевојчици Цоцо која се воли ноќу шетати у костиму пингвина, а добила га је на дар од тате. Једне ноќи...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.