СОДРЖИНА

Двајца браќа кои се препираат се исфрлени во најдлабоката и најтемна вселена играјќи мистериозна игра што ја откриле во подрумот. Ако не ја довршат играта и не стигнат до планетата Затура, тие засекогаш ќе останат заробени во вселената.
Откако татко им заминува на работа, оставајќи ги под надзор на нивната постара сестра, браќата Дени (6) и Волтер (10), кои постојано се караат, се исфрлени во длабоката вселена додека играат мистериозна игра што ја откриле во подрумот на нивната стара куќа. При нивното фантастично патување, ним им се придружува еден напуштен астронаут и тие мора да преживеат метеорски дожд, непријателски вонземјани и еден збеснат робот. Со помош на астронаутот, Дени и Волтер ги оставаат настрана своите несогласувања, соработувајќи за да ја завршат играта за да може да се вратат дома. Но тие сè уште се соочуваат со најголемиот предизвик: битка против интензивната гравитациска сила во празнината на мрачната планета Затура. Засновано врз бестселерот од познатиот детски писател Крис Ван Алсбург („Поларен експрес“, „Џуманџи“).

Слики

Затура: Вселенска авантураЗатура: Вселенска авантураЗатура: Вселенска авантураЗатура: Вселенска авантураЗатура: Вселенска авантураЗатура: Вселенска авантураЗатура: Вселенска авантураЗатура: Вселенска авантураЗатура: Вселенска авантураЗатура: Вселенска авантураЗатура: Вселенска авантураЗатура: Вселенска авантураЗатура: Вселенска авантураЗатура: Вселенска авантураЗатура: Вселенска авантура

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ридик (2013)

  сабота
  image
  Антихерој Ридик је опасни затвореник у бекству ког траже сви ловци на главе у њима знаној галаксији. Озлоглашени Ридик остављен је на спрженој, наизглед...
 • Нож во грб (2016)

  сабота
  image
  Во едно богато село во Британија за три генерации од семејството Катлер не постојат правила и закони а таткото го има последниот збор. Еден ден наследникот на...
 • Загубено богатство (2003)

  сабота
  image
  По грабежот на познатиот музеј Метрополитен во Њујорк, градот е целосно блокиран. Детективот Карл Мекбрајд ќе најде карта во дел од украденото платно. Во потрага...
 • Енола Холмс (2020)

  сабота
  image
  England, 1884 - a world on the brink of change. On the morning of her 16th birthday, Enola Holmes (Millie Bobby Brown) wakes to find that her mother (Helena...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.