СОДРЖИНА

Во оваа приказна за „зрелото доба“, херој од седумдесет и нешто години, заедно со својот партнер кој е ренџер за национални паркови и нема врска со животот, патува низ планетата.
Од Disney-Pixar пристигнува „Нагоре“, комична авантура за 78 годишен продавач на балони, Карл Фредериксен, кој конечно го исполнува својот долгогодишен сон за голема авантура кога врзува илјада банлони на својата куќа и одлетува во дивините на Јужна Америка. Но, тој предоцна открива дека неговиот најголем кошмар се има приклучено за патувањето: премногу оптимистичкото 8 годишно дете кое е истражувач на дивината, по име Расел. Од номинираниот режисер за наградата на Академијата, Пит Доктер („Чудовишта“), филмот „Нагоре“ на Disney-Pixar ве кани на урнебесното патување во еден изгубен свет, заедно со најнеспоивата двојка на светот. „Нагоре“ ќе биде претставен во Disney Digital 3-D™ во определени кино сали.

Слики

НагореНагореНагореНагореНагореНагореНагореНагореНагореНагореНагореНагореНагореНагореНагореНагореНагореНагореНагореНагореНагореНагореНагореНагоре

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Животните заедно (2010)

  петок
  image
  Кога пресушува африканската савана и водата станува скапоцен ресурс, еден храбар меркат и еден опуштен лав се подготвуваат за пат за да избегнат смрт поради жед....
 • Спејс Џем: Ново наследство (2021)

  денес
  image
  НБА шампионот и глобална икона Леброн Џејмс оди во епска авантура заедно со безвременскиот Душко Долгоушко во оваа анимирана акциска комедија. Ова преобразувачко...
 • Зајакот Петре Бегалче (2021)

  денес
  image
  Во „Зајакот Петре Бегалче“, саканиот одметник се враќа. Беа, Томас и зајаците си создале мало семејство, но и покрај најдобрите напори, Петре не може да се...
 • Барби као принцеза и просјакиња (2004)

  денес
  image
  У овој магичној музичкој авантури Барби се налази у улози Тори™, принцезе краљевства Мерибел, која више воли певати и плесати него обављати своје обавезе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.