рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8/10
(27 гласови)

СОДРЖИНА

Едно 12-годишно момче ја бара единствената работа што ќе му овозможи да ја добие љубовта на девојката од неговите соништа. За да ја најде, тој мора да ја открие приказната за Лоракс, суштество кое се бори за да го заштити светот.
Фантастичниот свет на д-р Сус оживува како никогаш порано во оваа визуелно спектакуларна 3Д авантура од создавачите на „Одвратниот јас“. Дванаесетгодишниот Тед ќе стори сѐ за да го најде дрвото Трифула и да ја импресионира девојката од своите соништа. Кога оди на тоа патување, Тед ја открива неверојатната приказна за Лоракс, намуртеното но шармантно суштество, кое зборува со дрјвата. Со гласовите на Дени де Вито, Ед Хелмс, Зак Ефрон, Тејлор Свифт, Роб Риџи, Џени Слејт и Бети Вајт, „Лоракс“ на д-р Сус е преполн со урнебесна забава за сите!

Слики

ЛораксЛораксЛораксЛораксЛораксЛораксЛораксЛораксЛоракс

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Радознали Џорџ 3: Повратак у џунглу (2015)

  денес
  image
  Радознали Џорџ полази у велику авантуру у свемиру. Меѓутим, његова летелица пада у афричке џунгле, одакле он креќе на незаборавно путовање са својим новим...
 • Дружина из џунгле (2017)

  денес
  image
  Маурице можда изгледа као пингвин, али он је прави тигар изнутра! Одгојен од стране тигрова, он је најсмотанији Кунг фу мајстор икада. Заједно са својим...
 • Лего Нинчаго (2017)

  Утре
  image
  Битката за Нинџаго Сити го очекува Лојд, со прекар Зелениот Нинџа, заедно со неговите пријатели кои се тајни нинџа воини. Нив ги предводи кунг-фу мајсторот Ву и...
 • Подлиот јас 2 (2013)

  Утре
  image
  Нова хумористична авантура во која се враќа (поранешниот?) негативец Гру со неговите симпатични ќерки, непредвидливо урнебесните Мињони... и еден куп нови и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.