рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(18 гласови)

Содржина

Најпаметното куче на светот, г. Пибоди и неговиот немирен син Шерман ја користат својата временска машина за да одат на урнебесни авантури. Но, кога Шерман ја зема машината за да ја импресионира својата пријателка Пени, тие случајно прават дупка во вселената и предизвикуваат хаос во настаните од светската историја. Пред засекогаш да ги изменат минатото, сегашноста и иднината, г. Пибоди ќе мора да ги спаси и да се соочи со најголемиот предизвик во историјата, а тоа е да се биде родител. Тројцата заедно ќе остават белег врз историјата преку патување низ неа.

Сцеарист: ,
Продуцент: Denise Nolan Cascino, Jason Clark
времетраење: 92 мин

Слики

Господин Пибоди и ШерманГосподин Пибоди и ШерманГосподин Пибоди и ШерманГосподин Пибоди и ШерманГосподин Пибоди и ШерманГосподин Пибоди и ШерманГосподин Пибоди и Шерман

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Лоракс (2012)

  image
  Фантастичниот свет на д-р Сус оживува како никогаш порано во оваа визуелно спектакуларна 3Д авантура од создавачите на „Одвратниот јас“. Дванаесетгодишниот Тед ќе...
 • Филмот На Лутите Птици (2016)

  image
  Во оваа урнебесна анимирана авантуристичка комедија, снимена врз основа на популарната игра на мобилен телефон, ќе откриете зошто пилињата се толку налутени. Во...
 • Хотел Трансилванија 2 (2015)

  image
  Дружината на Дракула се враќа во нова хумористична авантура во „Хотел Трансилванија 2! Изгледа сѐ се менува на подобро во хотелот „Трансилванија... Строгата...
 • Облачно со услови за ќофтиња (2009)

  image
  Инспирирана од омилената книга за деца, оваа анимирана комедија се фокусира на град во кој храна паѓа како дожд од небото. Номинирана за Златен глобус.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.