СОДРЖИНА

Инспирирана од омилената книга за деца, оваа анимирана комедија се фокусира на град во кој храна паѓа како дожд од небото. Номинирана за Златен глобус.

Слики

Облачно со услови за ќофтињаОблачно со услови за ќофтињаОблачно со услови за ќофтињаОблачно со услови за ќофтињаОблачно со услови за ќофтињаОблачно со услови за ќофтињаОблачно со услови за ќофтињаОблачно со услови за ќофтињаОблачно со услови за ќофтињаОблачно со услови за ќофтиња

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Бели очњак (2018)

  денес
  image
  Према култној књизи Џека Лондона, причу о Белом очњаку екранизовао је добитник награде Осцар Алеxандре Еспигарес. Златна грозница крајем 19. века захватила је...
 • Бетмен и Харли Квин (2017)

  Утре
  image
  Соочени со глобална закана, Бетмен и Најтвинг немаа друг избор освен да се здружат со Харли Квин за да го спречат злобниот план на Отровната Ајви и Џејсон Вудру,...
 • UglyDolls: Совршено несовршени (2019)

  Утре
  image
  Анимирана авантура во која слободоумните UglyDolls се соочуваат со тоа што значи да се биде различен, да се бориш со желбата да бидеш сакан и на крајот да отриеш...
 • Танцот на пингвините 2 (2011)

  Утре
  image
  Најновата приказна за пингвините ја враќа публиката на Антарктикот. Пингвините Мамбл и Глорија сега имаат син, Ерик. Но, нови опасности ѝ се закануваат на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.