ФИЛМОВИ Страница 1

 • Блазе си ти

  понеделник

  29.11.21

  11:30

  Блазе си ти

  Lucky You (2007)

  Познат играч на покер се обидува да освои турнир во Вегас, но истовремено ја губи битката со своите лични проблеми.

 • Трст, Југославија

  понеделник

  29.11.21

  11:55

  Трст, Југославија

  Trst, Jugoslavija

  Филм о времену када се масовно путовало преко границе по комадиќ капиталистичког сна, и кад је трг Понтеросо у средишту Трста постао мит и омиљена шопинг дестинација сваког граѓанина Југославије. Током седамдесетих и...

 • Без обврски

  понеделник

  29.11.21

  12:00

  Без обврски

  No Strings Attached (2011)

  Во оваа комедија, Ема (Натали Портман) и Адам (Ештон Качер) се долгогодишни пријатели кои речиси го уништуваат својот однос со тоа што имаат секс едно утро. За да го заштитат своето пријателство, тие создаваат пакт за...

 • Алберт Нобс

  понеделник

  29.11.21

  12:00

  Алберт Нобс

  Albert Nobbs (2011)

  19 век, Даблин. Алберт Нобс, ексцентричен маж на средни години, работи во хотелот Морисон како келнер. Алберт е вреден и штеди пари за да може еден ден да има подобар живот и да отвори сопствен бизнис. Алберт нема...

 • Лига на правдата

  понеделник

  29.11.21

  12:15

  Лига на правдата

  Justice League (2017)

  По смртта на Супермен, Бетмен и Супержена најмуваат личности со супермоќи за да го заштитат човештвото од вонземската закана – Степенвулф. Заедно со нивните нови сојузници тие создаваат суперхеројски тим, познат како...

 • Наша божиќна љубавна пјесма

  понеделник

  29.11.21

  12:30

  Наша божиќна љубавна пјесма

  Our Christmas Love Song (2019)

  Цоунтрy звијезда Мелодy Јонес оптужена је да је плагирала своју божиќну пјесму. Потресена оптужбама, враќа се куќи и наилази на стару љубав.

 • Двестегодишен човек

  понеделник

  29.11.21

  12:40

  Двестегодишен човек

  Bicentennial Man (1999)

  У првој деценији новог миленијума, технологија је напредовала, па Ричард Мартин купује НДР-114 робота, ново чудо технологије, специјализованог за обављање разноразних куќних послова. Робот добија надимак Ендрју и...

 • Вујко Нино

  понеделник

  29.11.21

  12:45

  Вујко Нино

  Uncle Nino (2003)

  Оддалечена и прилично нефункционална фамилија повторно се зближува, кога од Италија во Чикаго изненадено во посета им доаѓа одамна изгубениот чичко Нино.

 • Прича о језеру

  понеделник

  29.11.21

  13:00

  Прича о језеру

  Järven tarina (2016)

  Прича о језеру је филм о хиљаду језера по којима је Финска позната. Запловите у цео нови свет подводне природе и упознајте се са причама које се заснивају на митовима, легендама и старим уверењима која су део финске...

 • Козара

  понеделник

  29.11.21

  13:02

  Козара

  Kozara (1962)

  Југословенски партизански филм из 1962. године. Радња филма се заснива на историјском догаѓају, бици на Козари. Прича прати групу партизана који у шумама Козаре морају да пробију јаке немачке снаге, које су у јуну...

 • Видео витрина-Video vitrina

  понеделник

  29.11.21

  13:05

  Видео витрина-Video vitrina

 • Трансформери

  понеделник

  29.11.21

  13:05

  Трансформери

  Transformers (2007)

  Вечната борба помеѓу двете раси на Сајбертрон, јуначките Автоботови и злобните Десептикони се сели на Земјата, а се води околу големата моќ во рацете на еден тинејџер.

 • Не плачи сега

  понеделник

  29.11.21

  13:55

  Не плачи сега

  Don't Cry Now (2007)

  Животот на една среќна сопруга и мајка е уништен и фрлен во хаотичен сплет на околности откако поранешната сопруга на нејзиниот маж ќе биде убиена. Бони има се, успешна кариера, прекрасна 6-годишна ќерка и сопруг што...

 • Алвин и верверичките

  понеделник

  29.11.21

  14:15

  Алвин и верверичките

  Alvin and the Chipmunks (2007)

  Како што се развива приказната, запознаваме три верверички Алвин, Симон и Теодор, кои гледаат како нивниот дом е рапарчен од компанија за Божиќни елки. Како што се развива приказната, запознаваме три верверички...

 • Најсреќна сезона

  понеделник

  29.11.21

  14:15

  Најсреќна сезона

  Happiest Season (2020)

  Првата средба со семејството на девојката може да биде тешка. Кога Аби (Кристен Стјуарт) дознава дека Харпер (Мекензи Дејвис) ја крие нивната врска од своите родители, таа почнува да се прашува дали нејзината девојка...

Почеток « 1 2 3 ... 50 51 52 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.