ФИЛМОВИ Страница 1

 • Враќањето на Бетмен

  сабота

  3.12.22

  08:35

  Враќањето на Бетмен

  Batman Returns (1992)

  Готам има новог непријатеља! Давно изгубљени, деформисани Пингвин појављује се у новом светлу и уз помоќ корумпираног бизнисмена Макса Шрека, кандидује се за градоначелника. Бетмен покушава да разоткрије њихове прљаве...

 • Мајчинска забава

  сабота

  3.12.22

  08:45

  Мајчинска забава

  Fun Mom Dinner (2017)

  Четири млади мајки, на кои им е заедничко само тоа што децата им одат иста градинка, одат на добронамерна вечера за да можат малку да одморат и да се разонодат. Но, полека работите излегуваат од контрола…

 • Исправљање Божиќа

  сабота

  3.12.22

  08:50

  Исправљање Божиќа

  Falling for Christmas (2021)

  Надарена организаторица забава добива задаќу помоќи младом менаџеру припремити божиќну забаву којом ќе спасити своју твртку.

 • Исчезната

  сабота

  3.12.22

  08:55

  Исчезната

  Gone (2012)

  Џил ќе се врати дома од работа и ќе открие дека нејзината сестра Моли е киднапирана. Пред една година, и Џил била грабната, но успеала да побегне, а сега е убедена дека се работи за истиот човек. Убиецот не остава...

 • Човек-пајак: Враќање дома

  сабота

  3.12.22

  09:05

  Човек-пајак: Враќање дома

  Spider-Man: Homecoming (2017)

  Младиот Питер Паркер / Човекот-пајак (Том Холанд), кој го имаше своето сензационално деби во „Капетан Америка: Граѓанска војна, почнува да се снаоѓа во својот нов идентитет како суперхерој во „Човек-пајак: Враќање...

 • Голата вистина за групата Жигули

  сабота

  3.12.22

  09:10

  Голата вистина за групата Жигули

  Golata istina za grupa Zhiguli (2021)

  На крајот од 80-тите, групата Жигули е на врвот од својата слава. Во денешно време тие се расправаат до смрт. Но поранешните музичари мора да се обединат скоро присилно. Проблемот е тоа што тие не се ниту малку...

 • Пајак

  сабота

  3.12.22

  09:25

  Пајак

  Araña (2019)

  Преку два временски пресеци, еден поставен во текот државниот пресврт во Чиле во 1973 година, а другиот поставен во сегашноста, „Пајак“ ја истражува еволуцијата на радикалниот политички активизам како и опасниот...

 • Пеколот од 63.

  сабота

  3.12.22

  09:30

  Пеколот од 63.

  De hel van '63 (2009)

  Кога условите се погодни, во северна Холандија се одржува познатата трка на лизгачи. Патеката долга 200 километри мора да се помине до полноќ, а секој кој ќе ја заврши трката, добива медал. Филмот е базиран по...

 • Хотел Трансилванија

  сабота

  3.12.22

  09:40

  Хотел Трансилванија

  Hotel Transylvania (2012)

  Добре дојдовте во „Хотел Трансилванија, раскошното одморалиште на Дракула каде што чудовиштата и нивните семејства можат спокојно да се одморат и да бидат чудовишта какви што се, без да им додеваат луѓето. Во еден...

 • Дневник за Џордан

  сабота

  3.12.22

  09:40

  Дневник за Џордан

  A Journal for Jordan (2021)

  Во режија на Дензел Вашингтон и со Мајкл Б. Џордан во главната улога со сценарио на Вирџил Вилијамс, „Дневник за Џордан“ е заснован на вистинска приказна за наредникот Чарлс Монро Кинг (Џордан), војник распореден во...

 • Ла Јорона

  сабота

  3.12.22

  09:55

  Ла Јорона

  La llorona (2019)

  Алма и нејзините деца се убиени за време на воениот напад во Гватемала, но 30 години подоцна, кога генералот што го наредил геноцидот е ослободен од вината, Алма се враќа во светот на живите за да го измачува. Со...

 • Са врха света

  сабота

  3.12.22

  10:00

  Са врха света

  Tout en haut du monde (2015)

  У овој чаробној и епској анимираној авантури, петнаестогодишња руска аристократкиња Саша креќе на потресан и опасан пут ка Северном полу у очајничкој потрази за својим дедом, познатим истраживачем који је дизајнирао...

 • Тоа што сум

  сабота

  3.12.22

  10:10

  Тоа што сум

  That's What I Am (2011)

  Приказна за созревањето на 12-годишното момче Енди, бистар ученик, којшто ќе стори сѐ само за да не го задеваат.Најпопуларниот наставник, господин Сајмон, ќе му даде задача на Енди да работи на еден проект со...

 • Самерсби

  сабота

  3.12.22

  10:20

  Самерсби

  Sommersby (1993)

  Фармер се враќа дома од Граѓанската војна, но жена му почнува да се сомнева дека тој е натрапник.

 • Срце празника

  сабота

  3.12.22

  10:30

  Срце празника

  Heart of the Holidays (2020)

  Сам се за благдане враќа у свој родни град те наилази на Ноу, своју љубав из средњошколских дана.

Почеток « 1 2 3 ... 74 75 76 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.