ФИЛМОВИ

 • Кловн

  сабота

  2.12.23

  06:00

  Кловн

  Clown (2020)

  Инспириран од истоимената книга од Квентин Блејк, „Кловн“ на Луиџи Берио е получасовна анимација која ги прикажува авантурите на малиот кловн-играчка, кој е исфрлен со група други играчки од страна на сопственикот кој...

 • Состојба на брак

  сабота

  2.12.23

  14:45

  Состојба на брак

  State of the Union (2019)

  „Состојба на брак“ ги следи Луиз и Том (Розамунд Пајк и Крис О'Доуд) кои се среќаваат во еден паб веднаш после нивната неделна брачна терапевтска сесија. Филмот ги прикажува нивните животи, што ги привлекло и што...

 • Чесна игра

  недела

  3.12.23

  11:05

  Чесна игра

  Fairplay (2022)

  Тинејџер во потрага по признание, работник подготвен на сè за да успее и висок извршен директор на крајот од кариерата кој сака да си докаже дека сè уште е жив. Три лика кои губат брзина на автопатот на конкуренцијата.

 • Состојба на брак II

  недела

  3.12.23

  14:40

  Состојба на брак II

  State of the Union II. (2022)

  „Состојба на брак“ го прикажува враќањето на наградуваното писателско/режисерско дуо Ник Хорнби и Стивен Фрирс додека умно продолжуваат да ги истражуваат односите и искуствата на луѓето. Во оваа сезона, либералната...

 • Размер

  понеделник

  4.12.23

  01:50

  Размер

  Scale (2022)

  Возејќи по автопатот, Вил го губи чувството за размер. Како што се продлабочува неговата уништувачка зависност од дрога, тој се бори да се потсети на редоследот на настаните што доведоа до неговата тешка ситуација,...

 • Опинци

  понеделник

  4.12.23

  05:40

  Опинци

  Opinci (2019)

  Татко вдовец ѝ раскажува авантуристичка бајка со епски размери на неговата единствена ќерка, обидувајќи се да ја научи на вредностите за храброста и решителноста, кои ни помагаат да се справиме во моменти на неволји и...

 • Последна шанса

  вторник

  5.12.23

  11:20

  Последна шанса

  Last Chance (2022)

  Доди одлучува да учествува на натпревар со скејтборд. Но, има два проблеми со неговиот план. Прво, во доцните четириесетти години, тој е многу постар од другите натпреварувачи. И згора на тоа, тој нема поим од возење...

 • Моминска забава

  среда

  6.12.23

  05:30

  Моминска забава

  Mazel Brouk (2022)

  Пет млади жени, родени во Франција, но со различно етничко и културно потекло, од ислам до јудаизам, се собираат на југот на Франција на моминска вечер за викенд. Од првиот момент, културните разлики надополнети со...

 • Ритуали

  среда

  6.12.23

  08:00

  Ритуали

  Rituály (2022)

  Дванаесетгодишниот Михал е роден со расцеп на усната. Тој се чувствува несоодветен поради неговото деформирано лице. Неговиот единствен пријател Ондра го убедува да се приклучи на улична банда за конечно да се...

 • Младиот готвач

  четврток

  7.12.23

  07:35

  Младиот готвач

  Chef de Partie (2022)

  Дејвид е млад, амбициозен готвач кој работи во еден престижен исландски ресторан. Нему му е понудено да се обиде како помошник готвач за да му се докаже на главниот готвач Хајмир, кој е познат по ирационалните барања...

 • Кафулето Мерилин

  четврток

  7.12.23

  07:40

  Кафулето Мерилин

  Café Marylin (2022)

  Познатиот актер со еден од најпознатите гласови во земјата е поканет на состанок во кафулето Мерилин, каде што пиејќи кафе, се соочува со чудниот факт дека гласот на неговиот домаќин е речиси потполно ист како...

 • Кој пие нафта?

  четврток

  7.12.23

  09:25

  Кој пие нафта?

  Sucking Diesel (2022)

  По неуспешен грабеж на бензинска пумпа, една бесна сопственичка на бензинска пумпа мора да одлучи дали да го заштити својот идиот вработен или да му го предаде на најопасниот човек во Белибег. „Кој пие нафта?“ е...

 • Ивалу

  четврток

  7.12.23

  20:10

  Ивалу

  Ivalu (2023)

  Пипалук живее во гренландска населба со нејзиниот татко и постарата сестра Ивалу. Пипалук не е среќна затоа што Ивалу исчезнува, а на татко ѝ не му е грижа. Ноќе, Пипалук сонува за гавран кој ја води до Ивалу

 • Бесшумно ехо

  петок

  8.12.23

  09:00

  Бесшумно ехо

  The Silent Echo (2021)

  „Бесшумно ехо“ се одвива во регионот Мустанг во Непал. Четворица тинејџери од планинско село ги минуваат деновите во напуштен автобус, свирејќи музика. Кога се организира музички натпревар во соседниот град, тие...

ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.