Филмови Страница 1

 • Алвин и верверичките 3: урнебесен бродолом

  среда

  21.2.24

  05:15

  Алвин и верверичките 3: урнебесен бродолом

  Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked (2011)

  Во „Алвин и верверичките 3: урнебесен бродолом“, верверичките тргнуваат на својата најголема и најспектакуларна авантура, а луксузниот крстосувач го претвораат во нивно лично игралиште, сè додека не се насукуваат на...

 • Флеш

  среда

  21.2.24

  06:00

  Флеш

  The Flash (2023)

  Бери Ален ја користи својата брзина да го смени минатото, но неговиот обид да го спаси своето семејство создава свет без суперхерои, а притоа Бери мора да се трка за својот живот и да ја спаси иднината.

 • Приказна за ајкулите

  среда

  21.2.24

  06:00

  Приказна за ајкулите

  Shark Tale (2004)

  Кога син на гангстерски шеф ајкула е случајно убиен додека е на лов, неговиот потенцијален плен и неговиот брат вегетаријанец одлучуваат да го искористат инцидентот во своја полза.

 • Астерикс против Цезар

  среда

  21.2.24

  08:10

  Астерикс против Цезар

  Astérix & Obélix contre César (1999)

  Галското селце, единственото место коешто сѐ уште му одолева на моќното Римско царство, се наоѓа во голема опасност. Кога римскиот собирач на данок не успева од Галите да добие пари, Јулиј Цезар лично доаѓа за да ги...

 • Шазам!

  среда

  21.2.24

  08:25

  Шазам!

  Shazam! (2019)

  Сите во себе имаме суперхерој, единствено треба малку магија за да излезе надвор. Во случајот на Били Бетсон (Ашер Ејнџел), со извикување на зборот ШАЗАМ!, ова 14-годишно сираче може да се претвори во возрасниот...

 • Сеништен возач: Духот на одмаздата

  среда

  21.2.24

  08:40

  Сеништен возач: Духот на одмаздата

  Ghost Rider: Spirit of Vengeance (2011)

  Николас Кејџ е повторно во улога на Џони Блејз. Во новата визија на режисерите Марк Невелдин и Брајан Тејлор, Џони уште се бори со своето проклетство на ѓаволски ловец на глави, но ризикува да загуби сѐ кога ќе се...

 • Што гледаме кога ќе погледнеме во небото?

  среда

  21.2.24

  08:55

  Што гледаме кога ќе погледнеме во небото?

  Ras vkhedavt, rodesac cas vukurebt? (2021)

  Овој волшебен филм нè носи во грузискиот крајбрежен град Кутаиси, каде што летната романса и треската на Светското првенство треперат во воздухот. По неколку случајни средби, фармацевтката Лиза и фудбалерот Ѓорги...

 • Мумини и зимске чаролије

  среда

  21.2.24

  09:10

  Мумини и зимске чаролије

  Muumien taikatalvi (2017)

  Ова зима је изузетна! Мумини одлучују да остану будни и да истраже зиму уместо да је преспавају, као и обично. Меѓутим, нису могли ни да замисле како она изгледа! Разнолика створења лутају усред снега; мрачна тамница...

 • Пеколко

  среда

  21.2.24

  11:05

  Пеколко

  Hellboy (2004)

  Во последните денови на Втората светска војна, Нацистите се обидуваат да користат црна магија за својата пропадната кауза. Сојузниците го заземаат кампот каде се извршува церемонијата, но не пред да биде повикан...

 • Облачно со услови за ќофтиња

  среда

  21.2.24

  12:10

  Облачно со услови за ќофтиња

  Cloudy with a Chance of Meatballs (2009)

  Инспирирана од омилената книга за деца, оваа анимирана комедија се фокусира на град во кој храна паѓа како дожд од небото. Номинирана за Златен глобус.

 • Фантастични ѕверки: Злосторствата на Гринделвалд

  среда

  21.2.24

  13:07

  Фантастични ѕверки: Злосторствата на Гринделвалд

  Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (2018)

  Во обид да се осуетат плановите на Гринделвалд за создавање чистокрвни волшебници за да владеат врз сите немагични суштества, Албус Дамблдор го ангажира својот поранешен студент, Њут Скамандер, кој се согласува да...

 • Облачно со врнежи од ќофтиња 2

  среда

  21.2.24

  13:55

  Облачно со врнежи од ќофтиња 2

  Cloudy with a Chance of Meatballs 2 (2013)

  „Облачно со врнежи од ќофтиња 2“ продолжува таму каде што застана минатиот филм. Изумителот Флинт Локвуд мислеше дека го спасил светот кога го уништи својот најзлогласен изум, машината што ја претвора водата во храна,...

 • Лига на правдата на Зек Снајдер

  среда

  21.2.24

  15:01

  Лига на правдата на Зек Снајдер

  Zack Snyder's Justice League (2021)

  Во „Лига на правдата на Зек Снајдер“, одлучен да се осигури дека конечното жртвување на Супермен не било залудно, Брус Вејн (Бен Афлек) ги здружува силите со Дијана Принс и планира да регрутира тим од мета-луѓе за да...

 • Извидничка авантура

  среда

  21.2.24

  15:10

  Извидничка авантура

  Adventure Scouts (2010)

  Филм за растењето на група момчиња и девојчиња, кои се враќаат од кампување и гледаат дека нивниот мал град е под заседа од една прилично глупава група на моторџии. Употребувајќи го своето извидничко знаење, децата ги...

 • Штрумфови 2

  среда

  21.2.24

  15:35

  Штрумфови 2

  Smurfs 2 (2013)

  Штрумфовите се здружуваат со своите човечки пријатели за да ја спасат Штрумфета, која е киднапирана од Гаргамел бидејќи знае магија што може да ги претвори најновите суштества на волшебникот, наречени Лошковци, во...

Почеток « 1 2 3 ... 9 10 11 » Крајот
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.