ФИЛМОВИ Страница 1

 • Хотел Трансилванија

  сабота

  3.12.22

  09:40

  Хотел Трансилванија

  Hotel Transylvania (2012)

  Добре дојдовте во „Хотел Трансилванија, раскошното одморалиште на Дракула каде што чудовиштата и нивните семејства можат спокојно да се одморат и да бидат чудовишта какви што се, без да им додеваат луѓето. Во еден...

 • И глувците одат во рајот

  сабота

  3.12.22

  11:00

  И глувците одат во рајот

  Even Mice Belong in Heaven (2021)

  Филм за двајца смртни непријатели - малото глувче Визи и лисицата Вајтбели кои по еден несреќен настан се среќаваат во животинскиот рај. Тие ги губат своите природни инстинкти и стануваат најдобри пријатели. Нивната...

 • Фантастични ѕверки: Злосторствата на Гринделвалд

  сабота

  3.12.22

  11:55

  Фантастични ѕверки: Злосторствата на Гринделвалд

  Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (2018)

  Во обид да се осуетат плановите на Гринделвалд за создавање чистокрвни волшебници за да владеат врз сите немагични суштества, Албус Дамблдор го ангажира својот поранешен студент, Њут Скамандер, кој се согласува да...

 • Враќање на островот на Ним

  сабота

  3.12.22

  13:30

  Враќање на островот на Ним

  Return to Nim's Island (2013)

  Јацк и Ним сазнају да велика компанија жели купити Нимино острво у жељи да га претворе у туристичну атракцију. У циљу да спасу острво од комерцијализације, Јим одлази у град да увери власти да га треба сачувати, а Ним...

 • АЛВИН И ВЕРВЕРИЧКИТЕ

  сабота

  3.12.22

  16:00

  АЛВИН И ВЕРВЕРИЧКИТЕ

  Alvin and the Chipmunks (2007)

  Како што се развива приказната, запознаваме три верверички Алвин, Симон и Теодор, кои гледаат како нивниот дом е рапарчен од компанија за Божиќни елки. Како што се развива приказната, запознаваме три верверички...

 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит

  сабота

  3.12.22

  17:10

  Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит

  Jack Hunter and the Lost Treasure of Ugarit (2008)

  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно богатство што содржело злато и накит, које исчезнало без...

 • Хенкок

  сабота

  3.12.22

  19:15

  Хенкок

  Hancock (2008)

  Има херои, има суперхерои, а го има и Хенкок (Вил Смит). Со голема моќ оди и голема одговорност и сите го знаат тоа, освен Хенкок. Хенкок е нестабилен, конфликтен, саркастичен и неразбран, а неговото добронамерно...

 • Црвени светла

  сабота

  3.12.22

  21:05

  Црвени светла

  Red Lights (2012)

  Двајца истражители на паранормални измами, ветеранката д-р Маргарет Матесон и нејзиниот млад асистент Том Бакли, проучуваат најразлични метафизички феномени со цел да го докажат нивното лажно потекло. Сајмон Силвер,...

 • Во височината

  сабота

  3.12.22

  23:00

  Во височината

  Altitude (2010)

  Откако изгубиле контрола над авионот поради мистериозен дефект, пилот-почетник и група негови пријатели се соочуваат со застрашувачка борба за живот...

 • Аквамен

  недела

  4.12.22

  00:06

  Аквамен

  Aquaman (2018)

  Овој филм ја открива приказната за потеклото на получовекот Артур Кари и ни ја прикажува неговата авантура како наследник на подводното кралство Атлантида кога мора да спречи војна помеѓу световите на океанот и на...

 • Бесмртните

  недела

  4.12.22

  00:20

  Бесмртните

  Immortals (2011)

  Спектакуларен филм од продуцентите на филмот 300... Уште пред појавата на луѓето и животните, боговите воделе војна против титаните. По победата, ги заробиле преживеаните титани под планината Тартар, додека лакот на...

 • Аквамен

  недела

  4.12.22

  01:05

  Аквамен

  Aquaman (2018)

  Овој филм ја открива приказната за потеклото на получовекот Артур Кари и ни ја прикажува неговата авантура како наследник на подводното кралство Атлантида кога мора да спречи војна помеѓу световите на океанот и на...

 • Младите вештерки: Наследство

  недела

  4.12.22

  01:35

  Младите вештерки: Наследство

  The Craft: Legacy (2020)

  Кога се запишува во ново школо, Хана се спријателува со Таби, Лурдес и Френки и набргу станува четвртиот член на нивната група. Хана наскоро дознава дека некако таа донесува голема моќ во четворката. Во ова...

 • Сите месечини

  недела

  4.12.22

  04:10

  Сите месечини

  Ilargi Guztiak (2020)

  Додека беснее војна низ Шпанија во 1876 година, сиропиталиштето е бомбардирано и едно девојче е тешко повредено. Ја спасува жена за која таа смета дека е ангел и ѝ ги лекува раните, притоа давајќи ѝ дар на вечен...

 • Аквамен

  недела

  4.12.22

  04:41

  Аквамен

  Aquaman (2018)

  Овој филм ја открива приказната за потеклото на получовекот Артур Кари и ни ја прикажува неговата авантура како наследник на подводното кралство Атлантида кога мора да спречи војна помеѓу световите на океанот и на...

Почеток « 1 2 3 4 5 6 7 8 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.