рејтинг: 4.3/10
Оценка на корисникот: 8.41/10
(32 гласови)

СОДРЖИНА

Дејв и верверичките уживаат во забавата на луксузното крстосување, но нивниот одмор тргнува во неочекувана насока, до еден остров, што го нема на мапите. Сега, Алвин и пријателите бараат начин да се вратат во цивилизацијата...
Во „Алвин и верверичките 3: урнебесен бродолом“, верверичките тргнуваат на својата најголема и најспектакуларна авантура, а луксузниот крстосувач го претвораат во нивно лично игралиште, сè додека не се насукуваат на еден далечен остров. Додека верверичките бараат начин да се вратат дома, тие случајно откриваат дека нивниот нов дом не е толку напуштен колку што се чини. Новиот филм има сè. Алвин збеснува на еден луксузен крстосувач. Епско соочување во танцување „салса“. Вулканска ерупција. Антропоморфизирана спортска опрема. Мистериозен одметник. Верверичките летаат во воздухот со летала, а филмот ја има најдобрата музика на светот. Алвин, Сајмон, Теодор, Британи, Жанет и Еленор се такви какви што досега ги немате видено.

Слики

New RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyАлвин и верверичките 3: урнебесен бродоломNew RegencyNew RegencyАлвин и верверичките 3: урнебесен бродоломNew RegencyАлвин и верверичките 3: урнебесен бродоломАлвин и верверичките 3: урнебесен бродоломАлвин и верверичките 3: урнебесен бродоломАлвин и верверичките 3: урнебесен бродоломАлвин и верверичките 3: урнебесен бродоломАлвин и верверичките 3: урнебесен бродолом

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чудовиштанце Моли (2016)

  денес
  image
  Чудовиштанце Моли једва чека да се беба чудовиште излегне из јајета. Али Молини родитељи прво морају отиќи на острво с јајима како би сачекали да се принова...
 • Среќен змеј (2009)

  денес
  image
  Млад кинески змеј поради лошо однесување добива казна од боговите: прогонување на Земјата во вид на обичен смртник. Мора да премости чудна земја додека злобните...
 • Неверојатните 2 (2018)

  денес
  image
  Во вториот дел, Хелен е во центарот на вниманието, додека Боб се справува со „нормалниот“ живот дома кога еден нов негативец смислува брилијантен и опасен план....
 • Тајниот агент Мјау (2018)

  денес
  image
  Марни е мала, трнлива мачка која верува дека е волшебно дете. Таа живее како принцеза и добива се што ќе посака, бидејќи нејзината сопственичка - Росалинда ја има...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.