poster

Алвин и верверичките 3: урнебесен бродолом

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked (2011)

Режисер: Mike Mitchell

рејтинг: 4.4/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(55 гласови)

Содржина

Во „Алвин и верверичките 3: урнебесен бродолом“, верверичките тргнуваат на својата најголема и најспектакуларна авантура, а луксузниот крстосувач го претвораат во нивно лично игралиште, сè додека не се насукуваат на еден далечен остров. Додека верверичките бараат начин да се вратат дома, тие случајно откриваат дека нивниот нов дом не е толку напуштен колку што се чини. Новиот филм има сè. Алвин збеснува на еден луксузен крстосувач. Епско соочување во танцување „салса“. Вулканска ерупција. Антропоморфизирана спортска опрема. Мистериозен одметник. Верверичките летаат во воздухот со летала, а филмот ја има најдобрата музика на светот. Алвин, Сајмон, Теодор, Британи, Жанет и Еленор се такви какви што досега ги немате видено.

Слики

Алвин и верверичките 3: урнебесен бродоломАлвин и верверичките 3: урнебесен бродоломАлвин и верверичките 3: урнебесен бродоломАлвин и верверичките 3: урнебесен бродоломNew Regency© 20th Century Fox© 20th Century Fox© 20th Century Fox© 20th Century FoxNew RegencyNew Regency

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Скокалче (2011)

  image
  Од создавачите на “Одвратниот јас“ и режисерот на блокбастерот “Алвин и верверичките“ пристигнува сосема новата комедија за слатките, девојките и рокенролот!...
 • Дневникот на Грег: Долгото патешествие (2017)

  image
  Патувањето на семејството Хефли за да присуствуваат на 90-тиот роденден на баба им оди во урнебесна насока поради планот на Грег да стигне на една конвенција за...
 • Штрумфови (2011)

  image
  Кога злобниот волшебник Гаргамел ги брка малите сини Штрумфови надвор од нивното село, тие се селат од волшебниот свет во Њујорк. Сега, Штрумфовите мора да најдат...
 • Сунѓерот Боб (2004)

  image
  Се подготвува неволја во Бикини Ботом. Некој ја украл круната на кралот Нептун, а изгледа виновникот е г. Крабс, шефот на Сунѓерот Боб. Но, Сунѓерот Боб смета...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.