Филмови Страница 1

 • Фати го ритамот

  четврток

  25.4.24

  16:40

  Фати го ритамот

  Step Up (2006)

  Тајлер ѝ го привлекува вниманието на Нора (Џена Диван), надарена студентка по балет која се обидува да вклучи хип-хоп потези во нејзините класични настапи. Никој од колегите на Нора не ја поддржува во тоа, но Тајлер е...

 • Магичниот Мајк: Последниот танц

  четврток

  25.4.24

  17:07

  Магичниот Мајк: Последниот танц

  Magic Mike's Last Dance (2023)

  По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза...

 • Магичниот Мајк: Последниот танц

  петок

  26.4.24

  07:41

  Магичниот Мајк: Последниот танц

  Magic Mike's Last Dance (2023)

  По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза...

 • Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

  петок

  26.4.24

  12:36

  Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

  I Wanna Dance with Somebody (2022)

  Емотивната приказна за животот и музиката на Витни Хјустон, најдобриот женски R&B вокал на сите времиња. Следење на нејзиното патување од непознатото до светска слава.

 • Фати го ритамот

  петок

  26.4.24

  12:55

  Фати го ритамот

  Step Up (2006)

  Тајлер ѝ го привлекува вниманието на Нора (Џена Диван), надарена студентка по балет која се обидува да вклучи хип-хоп потези во нејзините класични настапи. Никој од колегите на Нора не ја поддржува во тоа, но Тајлер е...

 • Фати го ритамот 2: На улица

  петок

  26.4.24

  16:55

  Фати го ритамот 2: На улица

  Step Up 2: The Streets (2008)

  Режисерот Џон М. Чу го презема кормилото за ова продолжение на „Фати го ритамот“, сместено во Школата за уметности во Мериленд и го следи патувањето на бунтовната улична танчерка која се бори да се вклопи во...

 • Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

  сабота

  27.4.24

  06:00

  Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

  I Wanna Dance with Somebody (2022)

  Емотивната приказна за животот и музиката на Витни Хјустон, најдобриот женски R&B вокал на сите времиња. Следење на нејзиното патување од непознатото до светска слава.

 • Алвин и верверичките: Големото патешествие

  сабота

  27.4.24

  09:50

  Алвин и верверичките: Големото патешествие

  Alvin and the Chipmunks: The Road Chip (2015)

  Преку една серија недоразбирања, Алвин, Сајмон и Теодор почнуваат да мислат дека Дејв ќе ја запроси неговата нова девојка во Мајами, а нив ќе ги откачи. Тие имаат три дена да стигнат до него и да го спречат...

 • Аве, Цезар!

  сабота

  27.4.24

  10:05

  Аве, Цезар!

  Hail, Caesar! (2016)

  Оскаровците Џоел и Итан Коен се сценаристи и режисери на оваа ѕвездена комедија која се однесува на доцните години на златната ера на Холивуд. „Аве, Цезар!“ следи еден ден во животот на еден медијатор кој ги средува...

 • Алвин и верверичките

  сабота

  27.4.24

  10:45

  Алвин и верверичките

  Alvin and the Chipmunks (2007)

  Како што се развива приказната, запознаваме три верверички Алвин, Симон и Теодор, кои гледаат како нивниот дом е рапарчен од компанија за Божиќни елки. Додека момчињата се сè уште внатре, дрвото е испорачано во холот...

 • Триото од Белвил

  сабота

  27.4.24

  14:45

  Триото од Белвил

  Les triplettes de Belleville (2003)

  Во овој анимиран филм номиниран за Оскар, надреалното уметничко дело е комбинирано со чуден хумор за да ја раскаже приказната за постарата Французинка мадам Соуза, додека се вклучува во меѓународни интриги кога...

 • Музиката на тишината

  сабота

  27.4.24

  21:00

  Музиката на тишината

  La musica del silenzio (2017)

  "Музика тишине" у режији Мајкла Радфорда, заснована је на Бочелијевим истоименим мемоарима из 2002. у којима је писао о свом одрастању у Тоскани, о томе како је ослепео у 13. години и како је продао преко 80 милиона...

 • Долу кралот!

  недела

  28.4.24

  04:15

  Долу кралот!

  Down with the King (2021)

  Рап ѕвездата Мани Мерк (која ја игра номинираниот за Греми хип хоп изведувач Фреди Гибс) е испратен од неговиот менаџер Пол во рурална куќа во Беркшир за да се фокусира на неговиот следен албум. Разочаран од својата...

 • Магичниот Мајк: Последниот танц

  недела

  28.4.24

  11:40

  Магичниот Мајк: Последниот танц

  Magic Mike's Last Dance (2023)

  По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза...

 • Музиката на тишината

  недела

  28.4.24

  14:55

  Музиката на тишината

  La musica del silenzio (2017)

  "Музика тишине" у режији Мајкла Радфорда, заснована је на Бочелијевим истоименим мемоарима из 2002. у којима је писао о свом одрастању у Тоскани, о томе како је ослепео у 13. години и како је продао преко 80 милиона...

Почеток « 1 2 » Крајот
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.