ФИЛМОВИ Страница 1

 • Ноќен живот

  четврток

  2.12.21

  04:00

  Ноќен живот

  Nightlife (2020)

  Барменот Мајло ја запознава жената од своите сништа Сани, па договара состанок со неа. Сѐ оди добро, но кога се појавува хаотичниот пријател на Мајло, Рензо, романтичната вечер се претвора во луда бркотница низ...

 • Погрешен тутор

  четврток

  2.12.21

  04:05

  Погрешен тутор

  The Wrong Tutor (2019)

  Кога на средношколската спортска ѕвезда Ерик му е потребна помош со училишните задачи, ученичката Емили ја убедува мајка му на Ерик дека таа е совршен тутор за нејзиниот син, но таа има други намери затскриени зад...

 • Собата на Марвин

  четврток

  2.12.21

  04:20

  Собата на Марвин

  Marvin's Room (1996)

  Драма за две отуѓени сестри. Беси 20 години се грижи за татко си, кој е прикован за кревет. Ли е многу понезависна, одгледувајќи ги сама двата сина. Кога на Беси ѝ е дијагнозирана леукемија, Ли е повикана за...

 • Како сам постао криминалац

  четврток

  2.12.21

  04:37

  Како сам постао криминалац

  Боксач Јохнние Брадфиелд (Јохн Гарфиелд) бјежи од правде мислеќи да је починио убојство док је био пијан.

 • ПОСЛЕДЊИ ЦИРКУС

  четврток

  2.12.21

  05:10

  ПОСЛЕДЊИ ЦИРКУС

  (2010)

 • Потфат и слава, американски Сион

  четврток

  2.12.21

  05:30

  Потфат и слава, американски Сион

  The Work and the Glory II: American Zion (2005)

  Во ноември 1833 година властите на државата Мисури го спуштаат превезот на молчење врз фактот за кривично гонење и ноќно протерување од своите домови на стотици мирни жители. И покрај неизбежноста на вакви спорови,...

 • Градови на хартија

  четврток

  2.12.21

  06:00

  Градови на хартија

  Paper Towns (2015)

  Адаптацијата според романот бестселер од авторот Џон Грин, „Градови на хартија, всушност е приказна за созревањето во која се работи за Квентин и неговата таинствена сосетка Марго, која толку многу сакала мистерии што...

 • Хероите на Енвел: Излез од играта

  четврток

  2.12.21

  06:00

  Хероите на Енвел: Излез од играта

  Geroy Envella: Vykhod iz igry (2017)

  Четири ученици случајно наоѓаат премин и влегуваат во дигиталниот свет на Енвел. Тука нашите херои добиваат супермоќи и дознаваат дека лошиот шеф Моргарт се обидува да побегне во реалниот свет, а само тие можат да го...

 • Чувари мртвих села

  четврток

  2.12.21

  06:11

  Чувари мртвих села

  Čuvari mrtvih sela (2004)

  Негативни демографски трендови у прошлом стољеќу, као и драматични повијесни догаѓаји, настављени и у нашој сувремености резултирали су, меѓу осталим, и пражњењем читавих некад насељених мјеста. Хрватска се тако...

 • Грофицата

  четврток

  2.12.21

  06:35

  Грофицата

  The Duchess (2008)

  Ова е хроника на животот на аристократката од 18-век, Џорџијана која била критикувана за екстравагантниот политички и личен живот, но сепак станала центар на популарен социјален круг.

 • Божиќна баштина

  четврток

  2.12.21

  07:00

  Божиќна баштина

  A Bramble House Christmas (2017)

  Након што дозна да је отац свој новац оставио странкињи, мушкарац покреќе истрагу - и дознаје више него што је очекивао. Wилла и њезин 11-годишњи син Јосх проводе Божиќ у пансиону захваљујуќи њезину бившем пацијенту...

 • Сигнали над градом

  четврток

  2.12.21

  07:00

  Сигнали над градом

  Signali nad gradom (1960)

  Радња филма заснована је на истинитим догаѓајима који су се десили у Карловцу 1941. године. По доласку у Карловац заробљен је Томо Кнежевиќ, члан партизанског главног штаба из Загреба, са њим је заробљен један...

 • Душкало и лов на летечкиот фантом

  четврток

  2.12.21

  07:10

  Душкало и лов на летечкиот фантом

  Snuf de hond en de jacht op vliegende Volckert (2008)

  Војната заврши и мирот завладеа со селото. Но тогаш, мистериозно, фугура облечена во црно почна да ги прогонува селаните. Легендата вели дека Летачкиот Фантом се врати. Том, неговата девојка Мирјам и шерифор се фатија...

 • Трансформери: Доба на изумирање

  четврток

  2.12.21

  07:20

  Трансформери: Доба на изумирање

  Transformers: Age of Extinction (2014)

  Откако човештвото се соочува со истребување од една ужасна нова закана, Оптимус Прајм и автоботите ќе мораат да го спасат светот. Но сега, кога владата се врти против нив, ќе им биде потребен нов тим сојузници...

 • Змајева кугла зед: Ускрснуќе

  четврток

  2.12.21

  07:30

  Змајева кугла зед: Ускрснуќе

  Dragon Ball Z: Doragon bôru Z - Fukkatsu no 'F' (2015)

  Миран дан на Земљи, два преостала војника из Фризине војске - Сорбет и Тагома стижу у потрази за змајевим куглама са циљем да оживе Фризу. Успевају у томе, Фриза тренира, враќа се на Земљу и почиње епска борба.

Почеток « 1 2 3 ... 49 50 51 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.