ФИЛМОВИ Страница 1

 • Пет легенди

  четврток

  1.6.23

  09:30

  Пет легенди

  Rise of the Guardians (2012)

  Што ако има нешто повеќе во приказните за Дедо Мраз, Велигденското Зајаче, Забната Самовила и Песочниот Човек? Што ако добрите давачи на подароци, јајца, пари и соништа се многу повеќе од тоа што изгледаат? Тие се...

 • Удри и бегај

  четврток

  1.6.23

  10:55

  Удри и бегај

  Hit and Run (2012)

  Младиот пар Ени и Чарли ќе ризикуваат сѐ кога ќе решат да го напуштат родното гратче. Почнуваат авантура за да дојдат до својата животна шанса. Но, нивното патување ќе се искомплицира со низа опасни, но и комични...

 • Голем лажго

  четврток

  1.6.23

  12:25

  Голем лажго

  Big Fat Liar (2002)

  Френки Мјуниз е во главната улога во овој блокбастерски хит за холивудски продуцент кој краде идеја на 14-годишник.

 • Исчезната

  четврток

  1.6.23

  12:40

  Исчезната

  Gone (2012)

  Џил ќе се врати дома од работа и ќе открие дека нејзината сестра Моли е киднапирана. Пред една година, и Џил била грабната, но успеала да побегне, а сега е убедена дека се работи за истиот човек. Убиецот не остава...

 • Шазам! Гнев на боговите

  четврток

  1.6.23

  12:45

  Шазам! Гнев на боговите

  Shazam! Fury of the Gods (2023)

  Овој филм ја продолжува приказната на тинејџерот Били Бетсон, кој откако ќе го изговори магичниот збор ШАЗАМ! се трансформира во неговото суперхеројско алтер его Шазам.

 • Бели Буфало

  четврток

  1.6.23

  12:55

  Бели Буфало

  The White Buffalo (1977)

  Wилд Билл Хицкок (Ц. Бронсон) сања о великом белом бизону и креќе на Запад у потрагу за смртоносном животињом. Сусреќе Индијанца Лудог Коња (W. Сампсон) који такоѓе тражи опасног бизона, јер му је убио кќер. Њих...

 • Мали чудовишта

  четврток

  1.6.23

  13:00

  Мали чудовишта

  Little Monsters (1989)

  Момче открива неверојатен и страшен свет на чудовишта под својот кревет.

 • Тексашки ренџери

  четврток

  1.6.23

  14:05

  Тексашки ренџери

  Texas Rangers (2001)

  Сместена после Американската граѓанска војна, “Тексашки ренџери” е приказна за луѓето кои се одлучни да го зачуваат мирот и да го смират хаосот кој се случува на границата со Тексас. Индијанците се обидуваат да ја...

 • Скапоцен товар

  четврток

  1.6.23

  14:15

  Скапоцен товар

  Precious Cargo (2016)

  Криминален бос се обидува да избега со пари што му припаѓаат на друг крадец.

 • Фантастичниот Лисец

  четврток

  1.6.23

  14:55

  Фантастичниот Лисец

  Fantastic Mr. Fox (2009)

  Г. и г-ѓа Фокс живеат идиличен живот, но по дванаесет години поминати мирно и домаќински, таквата егзистенција станува премногу за дивите животински инстинкти на г. Фокс.

 • Црниот витез

  четврток

  1.6.23

  15:00

  Црниот витез

  Black Knight (2001)

  По претрпен удар во глава, Џамал, вработен во забавен парк инспириран од средниот век, се буди во Англија од 14-век.

 • Лего филм 2

  четврток

  1.6.23

  16:25

  Лего филм 2

  The Lego Movie 2: The Second Part (2019)

  Хероите на Бриксбург се враќаат за да го спасат саканиот град! Емет, Луси и нивните пријатели се борат против Лего Дупло натрапниците од вселената и одат во далечните галаксии да ја тестираат храброста, креативноста и...

 • Изнуда

  четврток

  1.6.23

  16:45

  Изнуда

  Extortion (2017)

  Кад током породичног одмора излет бродом крене по злу, лекар, његова супруга и шестогодишњи син наѓу се заробљени на пустом острву. Изоловане и саме, без хране и воде, након неколико дана напокон их пронаѓе локални...

 • Црно злато

  четврток

  1.6.23

  17:40

  Црно злато

  Black Gold (2011)

  Во 1930-тите години, двајца завојувани водачи меѓусебно се пресметуваат на Арапскиот Полуостров. Победникот Несиб, емир на Хобеика, му ги поставува условите за мир на својот противник Амар, султан на Салма. Двајцата...

 • Астерикс и Обеликс во Британија

  четврток

  1.6.23

  17:50

  Астерикс и Обеликс во Британија

  Astérix & Obélix: Au service de sa Majesté (2012)

  Во 50-та година пред нашата ера, Цезар сака да освои нови територии. Решава да го освои оддалечениот остров, наречен Британија. И покрај силните напади на моќната римска армија, едно село успева да остане непокорено....

Почеток « 1 2 3 ... 15 16 17 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.