ФИЛМОВИ Страница 1

 • Кралот на шкорпиите

  четврток

  27.2.20

  13:45

  Кралот на шкорпиите

  The Scorpion King (2002)

  Пустински војник се бори со војска која ја уништува неговата земја. Тој ја заробува главната гатачка на непријателот, заминува во длабочината на пустината со неа и ја чека последната пресметка.

 • Џи Аj Џеjн

  четврток

  27.2.20

  21:00

  Џи Аj Џеjн

  G.I. Jane (1997)

  Usprkos statusu vojnog veterana Jordan O'Neil (Demi Moore) nema pravo sudjelovanja u Zaljevskom ratu. Diskriminacija žena u vojnim krugovima nije ništa novo no vreme je za promene čiji je najveći pobornik senatorica...

 • Удри и бегај

  четврток

  27.2.20

  23:10

  Удри и бегај

  Hit and Run (2012)

  Младиот пар Ени и Чарли ќе ризикуваат сѐ кога ќе решат да го напуштат родното гратче. Почнуваат авантура за да дојдат до својата животна шанса. Но, нивното патување ќе се искомплицира со низа опасни, но и комични...

 • 22 Куршума

  четврток

  27.2.20

  23:15

  22 Куршума

  L'immortel (2010)

  Nakon dugačke i brutalne, ali vrlo uspešne karijere u mafiji grada Marselja, Čarli Matej se okrenuo poštenom životu. Poslednje tri godine živi povučenim, mirnim porodičnim životom sa ženom i dvoje dece. Međutim,...

 • Притајено зло: Истребљење

  петок

  28.2.20

  04:00

  Притајено зло: Истребљење

  Resident Evil: Extinction (2007)

  Preživeli iz Rakun Sitija putuju pustinjom Nevade, nadajući se da će stići do Aljaske koja bi mogla još uvek da bude oblast bez zombija. Tom karavanu se pridružuje i Alis da bi im pomogla u njihovoj borbi protiv zombija

 • Том Сојер и Хаклбери Фин

  петок

  28.2.20

  10:50

  Том Сојер и Хаклбери Фин

  Tom Sawyer & Huckleberry Finn (2014)

  Najnovija filmska adaptacija romana Marka Tvena o avanturama Toma Sojera i Haklberi Fina. Tom Sojer i Haklberi Fin su bili svedoci ubistva na groblju, ali sklapaju pakt da nikada nikome ne kažu šta su videli. Ali,...

 • Малцински извештај

  петок

  28.2.20

  13:45

  Малцински извештај

  Minority Report (2002)

  Во иднина каде специјална полициска единица може да апси убијци пред да го направат делото, главниот човек во таа единица, началник Џон Андертон (Том Круз) самиот е обвинет за идно убиство, и се впушта во докажување...

 • Ван Хелсинг

  петок

  28.2.20

  14:20

  Ван Хелсинг

  Van Helsing (2004)

  Во Трансилванија, во 19 век, ловецот на чудовишта Абрахам Ван Хелсинг, го лови бесмртниот гроф Дракула и други зли сили и при тоа му помага Ана Валериус.

 • Воден свет

  петок

  28.2.20

  16:30

  Воден свет

  Waterworld (1995)

  Во иднината, поларната шапка е истопена и ја прекрива Земјата со вода. Мутиран морепловец се обидува да ги измами дивите „Смоукерс" и да ги одведе една жена и нејзината ќерка до Драјленд.

 • Ловец на глави

  петок

  28.2.20

  18:15

  Ловец на глави

  The Bounty Hunter (2010)

  Мило Бојд (Џерард Батлер), банкротиран ловец на потерници, ја добива својата работа од соништата кога треба да ја најде својата бивша сопруга, новинарката Никол Харли (Џенифер Анистон) која избегнува појавување на...

 • Робин Худ

  петок

  28.2.20

  18:40

  Робин Худ

  Robin Hood (2010)

  Во Англија од 13-от век, Робин (Расел Кроу) и неговата дружина одметници се соочуваат со корупцијата во локалното село и го предизвикуваат кралството да ја промени рамнотежата на моќта помеѓу кралот и сите негови...

 • Мала пљачка казина

  петок

  28.2.20

  19:00

  Мала пљачка казина

  Rivers 9 (2015)

  Trudeći se da sastavi kraj s krajem dok se stara o mlađoj sestri, Džejk Rivers uopšte nema sreće, sve otkad je Molihan Trajbal Kasino došao u njihov mali ruralni grad. Prodavnice se zatvaraju, prijatelji ostaju bez...

 • Брзина 2

  петок

  28.2.20

  21:00

  Брзина 2

  Speed 2: Cruise Control (1997)

  U drugom delu priče filma "Brzina", Sandra Bulok još jednom tumači ulogu Eni Poter, devojke koja je sklona tome da upada u nevolje. Eni je presrećna kada joj dečko Aleks (Džejson Patrik) saopšti da je vodi na...

 • Спајдермен 3

  петок

  28.2.20

  22:58

  Спајдермен 3

  Spiderman 3 (2007)

  U Spajdermenu™ 3, zasnovanom na čuvenom Marvelovom strip serijalu Piter Parker je konačno uspeo da postigne ravnotežu između svoje ljubavi prema Meri Džejn i svojih obaveza superheroja, iako mu je Gven Stejsi (Brajs...

 • Зора на живите мртовци

  петок

  28.2.20

  23:45

  Зора на живите мртовци

  Dawn of the Dead (2004)

  Сара Поли и Винг Рамс играат двајца од последните луѓе останати на Земјата во која дивеат зомби што јадат човечко месо. Со неколкумина други преживеани, тие мораат некако да избегаат до еден остров на кој наводно нема...

Почеток « 1 2 3 4 5 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.