poster

Зулендер 2

Zoolander 2 (2016)

Режисер: Ben Stiller
Film Komedi | Утре | 19:50

рејтинг: 4.7/10
Оценка на корисникот: 5.11/10
(19 гласови)

СОДРЖИНА

Кога еден таинствен убиец почнува да ги убива најубавите луѓе на светот, агентката на Интерпол, Валентина Валенсија (Пенелопа Круз) дознава дека клучот за оваа смртоносна завера лежи во поранешните манекени Дерек (Бен Стилер) и Хансел (Овен Вилсон). Тие се регрутирани за тајна мисија и мораат да се вратат во светот на модата, да си ја повратат славата и да ја спасат ситуацијата. Единственото нешто што им стои на патот се криминалниот гениј Мугату (Вил Ферел) и неговата злобна модна ученичка (Кристен Виг). Подгответе се за опасна секси авантура каде што изгледот навистина може да убие.

Слики

Зулендер 2Зулендер 2Зулендер 2Зулендер 2Зулендер 2Зулендер 2Зулендер 2Зулендер 2Зулендер 2Зулендер 2Зулендер 2Зулендер 2Зулендер 2Зулендер 2Зулендер 2Зулендер 2Зулендер 2Зулендер 2Зулендер 2Зулендер 2Зулендер 2Зулендер 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Удри и бегај (2012)

  image
  Младиот пар Ени и Чарли ќе ризикуваат сѐ кога ќе решат да го напуштат родното гратче. Почнуваат авантура за да дојдат до својата животна шанса. Но, нивното...
 • Женски во џунгла (2017)

  image
  Откако момчето ја остава токму пред да одат на нивниот егзотичен одмор, фантазерката Емили Мидлтон (Ејми Шумер) ја убедува својата мајка Линда (Голди Хоун) да...
 • Ходач по ватри (1986)

  image
  Макс Дониган (Чак Норис) креќе у потрагу за благом заједно са својим пријатељем Леом и својом новом партнерком Патрицијом која је набавила мапу блага. На путу их...
 • Два мисионара (1974)

  image
  Двојица мисионара (Б. Спенцер, Т. Хилл) долазе у сукоб с ауторитетима јер су своју мисију претворили у фарму папагаја. Бискуп их је назвао црним овцама и долази...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.